Wpis z mikrobloga

Siema sportowe świry,

sytuacja jest taka: jestem gruby, a od 3 tyg na diecie od dietetyka ok 1100 kalorii, dodatkowo chodzę na siłownie
i robię trening na zwiększenie siły tj. mniej powtórzeń większe ciężary i tu się pojawia pytanie czy to ma sens ?

zastanawiam się bo:

- mało jem więc raczej jakoś gigantycznie nie urośnie mi siła?
- przy tym treningu chyba spalam mniej kalorii niż jak bym machał po 15-20 powtórzeń na serię.

Mój cel to spalić tłuszcz jednocześnie nie spalając mięśni.

#silownia #mikrokoksy
  • 13
@Luckysi
- siła to umiejętność układu nerwowego do angażowania mięśni. Nie potrzeba do niej masy mięśniowej.
- nie obchodzi Cię ile kalorii spalasz na treningu. Tak, trening z ciężarem jest lepszy niż cardio jeśli chodzi o odchudzanie.

Dieta: 2g białka na kgmc, 20g węgli, 20g tłuszczy i jak dasz rade to ciśnij. Dieta nazywa się PSMF (a nie VLCD) i jest bardzo skuteczna. Podstawą jednak jest trening siłowy który da bodziec do
@jormungand87: @papciu:

I ŚNIADANIE:

Owsianka na wodzie z jogurtem naturalnym: płatki owsiane górskie (40g), siemię lniane (5g), pestki słonecznika (5g), pestki dyni (10g), borówki (75g) lub śliwki węgierki (80g), cynamon (3g), jogurt naturalny (125g).

II ŚNIADANIE:

Kanapka z pieczywo na zakwasie (60g) z pieczonym kurczakiem lub wędliną drobiową (30g), pomidor (50g). Dodatkowo: marchewka surowa (150g).

OBIAD:

Zupa pomidorowa, krem na wywarze warzywno-mięsnym (400ml) z indykiem (60g).

PODWIECZOREK:

Brzoskwinia (200g)

KOLACJA:
@Luckysi: Powiem Ci jak schudłem 12kg w ciągu ~3 miesięcy bez efektu jojo

2g białka, 4g węgli, 1g tłuszczu na kg masy ciała
jak wagę masz 80 kg to jesz:
-160g białka = 640 kcal
- 320g wungli = 1280 kcal
- 80g tłuszczu = 720 kcal
SUMA: 2640 kcal

ucinasz 200-300 kcal z węgli ( ~50~75g), jedziesz na tym przez dwa-trzy tygodnie i patrzysz co się dzieje. Jak waga leci