Wpis z mikrobloga

#windows #systemtip

Total Commander rozwiązuje 90% upierdliwych problemów z windowsowym eksploratorem i innymi wynikającymi z debilnego interfejsu. To pierwsza rzecz jaką zawsze instaluję w świeżym Windowsie, jeszcze przed sterownikami.
Total CMA Pack w sumie jest jeszcze lepszy.
  • 23
  • Odpowiedz
@mroz3: Jeśli ktoś się lubi #!$%@?ć ze szczytem debilizmu, jakim jest Eksplorator, to faktycznie, TC nie ma sensu.
Nie jest to przytyk w Twoją stronę, po prostu system bez jakiegoś rozgarniętego OFC jest dla mnie nieużywalny, niezależnie od tego, czy to Windows, czy cokolwiek innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mroz3: jak dla mnie wygodniejszy do przeglądania i kopiowania plików, pewnie kwestia przyzwyczajenia ale jak muszę w pracy kopiować normalnie to mnie szlak trafia.
  • Odpowiedz
@mroz3: kopiowanie plików, porządkowanie, przenoszenie itd. to wszystko jest o wiele łatwiejsze i szybsze przez TC niż eksploratora.
  • Odpowiedz
@hoszin: Kopiowanie, przenoszenie plików, edycja dowolnych tekstowych (txt, php, ini, html, css itp.), operacje na archiwach i plikach iso - tworzenie, rozpakowywanie, dodawanie plików, wyciąganie pojedynczych plików z dużych archiwów, masowa zmiana nazwy, sumy kontrolne, szybki dostęp do różnych systemowych pierdół (autostart, panel sterowania, otoczenie sieciowe, ext4, event log, porónywanie zawartości, klient FTP i milion innych przydatnych opcji.
  • Odpowiedz
@mroz3: Nie chodzi o liczbę plików, ale wygodę. Zanim w eksploratorze wyklikasz co i jak, w TC już dawno zapomnisz, że coś takiego zrobiłeś. Potęga obsługi z klawiatury w pełnej krasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eau-Rouge: OK. Niech będzie katalog ze zdjęciami, sto plików o nazwach DSCF0001.jpeg do DSCF0100.jpeg. Zmień im nazwę na 001-Urodziny-u-cioci-20160913.jpg do 100-Urodziny-u-cioci-20160913.jpg. Ale posortowane odwrotnie, tzn. plik DSCF0001.jpeg dostaje nazwę 100-Urodziny-u-cioci-20160913.jpg. Zrób to Eksploratorem albo standardowymi narzędziami w Windows.

W TC zajmie ci to jakieś 5 sekund.
  • Odpowiedz
@Kostur: Używam go od dziecka. Jak mam zrobić coś na kompie znajomego bez TC to mnie szlag trafia.
Nawet nie za bardzo potrafię używać explorera i się męczę.

Bardzo mnie dziwi, że 99% ludzi używa explorera. Na IE wszyscy cisną, a sami używają #!$%@? programu jak można znaleźć parę lepszych.

Pewnie kwestia przyzwyczajenia...
  • Odpowiedz
@Eau-Rouge: masz katalog ze zdjęciami z jakiegoś wyjazdu, zgrane z 5 różnych aparatów, różnych firm różnie się pliki nazywają, robisz katalog i z exifa wyciągasz datę i godzinę zrobienia zdjęcia i nazywasz pliki: UciociRRRR-MM-DD_HH:MM:SS.JPG - tak nazwane pliki jak przeglądasz to idziesz po kolei jak się co działo na imprezce a nie najpierw jeden aparat potem drugi potem jakieś wymieszańce i nie chce ci się już oglądać więcej.
total commander
  • Odpowiedz
@Eau-Rouge: Do momentu, w którym nie będziesz mieć nic do chcenia lub nie, bo na przykład tak sobie zażyczy klient i będziesz musiał tak właśnie zrobić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kostur TC to nadexplorator! Też instaluję go przed wszystkim innym i z jego poziomu robię resztę.
Może to dlatego, że używałem podobnego już wtedy gdy jeszcze działałem w DOSie
  • Odpowiedz