Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie (raczej do różowych) - czy jeśli wasz facet zrezygnowałby z pracy, żeby 3 tyg lub miesiąc posiedzieć w domu lub gdzies wyjechać na jakiś czas i odpocząć od toksycznej atmosfery w biurze to stracilybyscie do niego szacunek? Przy założeniu, ze takie dobrowolne bezrobocie nie byłoby żadnym problemem finansowym z uwagi na duże oszczędności. Jestem całkowicie wypalony zawodowo i ledwie sie trzymam w kupie z powodu stresu w pracy. Każdy kolejny dzień to piekło. Chciałbym to "rzucić na jakiś czas i wyjechać w Bieszczady", ale długoterminowo trochę boje sie reakcji dziewczyny czy nie uzna tego za słabość i zrazi sie do mnie jako do osoby słabej. Jesteśmy ze sobą juz 5 lat, wiec kawałek czasu, ale wciąż sie zastanawiam.

#rozowepaski #niebieskiepaski #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling

Czy zraziloby cię takie zachowanie u faceta?

  • Tak, zaczęłabym mieć wobec niego watpliwości 5.8% (82)
  • Nie, rozumiem jego trudna sytuacje 48.8% (696)
  • Sprawdzam / jestem facetem 45.4% (647)

Oddanych głosów: 1425

  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli twoja dziewczyna nie szanuje twojej decyzji, bo dla niej kasa jest ważniejsza niż twoje zdrowie - to daj sobie spokój z taką dziewczyną. Z twojego wpisu można wywnioskować, że właśnie spodziewasz się takiej reakcji... trochę więcej szacunku dla siebie :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: sama chętnie wybrałabym się z moim niebieskim na taki miesięczny urlop! A gdyby mąż mi się tak męczył w pracy, to sama bym go do tego namawiała, choć nie ukrywam, że odezwałby się we mnie egoizm, gdyby chciał wyjechać sam. Nie zabroniłabym, ale wiem, że ciężko byłoby mi znieść taką rozłąkę - to raz, a dwa, że cholernie bym zazdrościła ;p także wspólnie rzućcie wszystko i wyjedźcie w Bieszczady
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Absolutnie nie. Choć mam zasadę, że z własnej woli nie rzuca się pracy nie mając zaklepanej innej, to w przypadku wypalenia (lub przemęczenia - często to ludzie mylą) dłuższy urlop i zmiana środowiska wyjdzie tylko na dobre. Nudna i niepasująca praca męczy podwójnie.
  • Odpowiedz
czy nie uzna tego za słabość i zrazi sie do mnie jako do osoby słabej


@AnonimoweMirkoWyznania: To TY decydujesz co jest słabością. Jeśli dziewczyna Cię chcę, i powiesz normalnie, bez krzty wstydu czy wątpliwości, że robisz se przerwę od pracy, to bardziej spodziewaj się reakcji w stylu "oh, jak dobrze, że dbasz o siebie". Jeśli będzie stroiła fochy albo robiła wyrzuty, to albo z------ś na etapie podawania informacji, albo nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli ty zadajesz pytanie czy taki bzdet może spowodować utratę szacunku, to znaczy, że sam masz tak nierealnie wyśrubowane wymagania do tego stopnia, że gardzisz ludźmi, którzy są w znacznie gorszej sytuacji od ciebie. Rozumiem, że dla ciebie gość, który traci pracę i łapie się czegokolwiek często poniżej swoich kwalifikacji, po czym w wyniku takich okoliczności wpada w spiralę, z której potem bardzo ciężko jest mu się wyciągnąć, albo
  • Odpowiedz