Wpis z mikrobloga

#platnosc #bank #pieniadze #internet
Chciałbym wykonać płatność w internecie na pyszne.pll ale nie ma tam dostępnego bliku jako formy płatności. Jest za to Payu, paypal, no karta kredytowa(co jest głupotą moim zdaniem, żeby z tego korzystać)

Co polecacie bardziej, gdzie jest mniejsza prowizja. na PayU czy na paypalu?
  • 18
@dobrybankier: A ty osobiście masz konto na payU czy na paypalu? Podawałeś im nr karty kredytowej. Podobno, gdy płacimy w sklepach kartą, to ten czytnik też skanuje nasze dane. Tylko, że człowiek, który posiada takie dane może sam wypłacać pieniądze z mojego głównego konta, tak jak to robi payU.
@MrBanana
Podałem, ale nie główne. To masz rację jest niebezpieczne.
Ale mam właśnie drugie konto (sprawdź ww ofertę, to się naprawdę opłaca. Podałem je wszędzie, gdzie się da. I jak chce coś zapłacić to po prostu przelewam obliczoną kwotę i płacę.

P.s.
Mam konto na payu i PayPal, wszędzie podałem kartę.
@dobrybankier: A w sklepach takich w realu to płacisz kartą ze SmartBanku czy z głównego konta. Bo ja mam konto w banku milenium i tam mam darmowo pod warunkiem, że przynajmniej raz w miesiącu zapłace kartą, co jest równoznaczne z tym, że te dane oddaje tak czy siak.
@MrBanana
Napewno mam większe zaufanie do terminali płatniczych, niż podawanie ich na jakiejś stronie.
Chociaż wiem, że sczytać dane z płatności - powiem krótko jak ktoś chce to i tak mu się uda.
Polecam np do noszenia w portfelu zrobić se koszulki na kartę z folii aluminiowej. Ażeby nie sczytali danych kiedy będziemy np szli.