Wpis z mikrobloga

Dostępność w Polsce rośnie, zarówno sklepowa jak i samplowa. Ceny też powolutku zrównują się do adekwatnego poziomu, jaki od dawna mogliśmy obserwować w biedniejszych krajach jak na przykład Niemcy ( ( ) ). Czas więc poszerzyć naszą ofertę przetestowanych kart. Sporo ich w kolejce, ale na pierwszy ogień poszedł popularny Sapphire Radeon RX 470 Nitro+ 4GB. Jak wrażenia? Z grubsza pozytywnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sapphire RX 470 Nitro+ 4GB wygląda i pracuje niemalże identycznie, do starszego brata, którego już testowaliśmy. Obydwie karty posiadają półpasywny system chłodzenia Dual-X, wymienne 95 mm wentylatory, podświetlany logotyp w palecie kolorów RGB, podwójny BIOS oraz metalowy backplate. Pod względem temperatur jest tylko przyzwoicie, ponieważ na ustawieniach fabrycznych układ graficzny przekracza już granicę 70C. Poziom głośności jest jednak odczuwalnie niższy od Sapphire RX 480 Nitro+ 4GB, chociaż w porównaniu do konkurencyjnych (nawet referencyjnych!) GeForce GTX 1060 wypada znacznie słabiej. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Szkoda tym bardziej, że Sapphire Radeon R9 Fury Nitro bazował na zdecydowanie większym i bardziej gorącym rdzeniu, ale zaskoczył wszystkich nienaganną kulturą pracy systemu chłodzenia, której niestety brakuje opisywanemu przypadkowi...

Po więcej odsyłamy tutaj:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_sapphire_radeon_rx_470_nitro_4gb

Jakieś uwagi, pytania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #komputery #hardware #amd #purepc
PurePCpl - Dostępność w Polsce rośnie, zarówno sklepowa jak i samplowa. Ceny też powo...

źródło: comment_ULHLur2xMicnbHkmFtHeQiYZqfdcVY5R.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@k0ktajlmol: Pod jakimś względem na pewno, ale znajdą się i takie, które przemawiają na korzyść AMD. Nigdy nie ma co popadać w skrajność i zbytnie faworyzowanie jednej strony. Monopol to bardzo słaba sytuacja dla odbiorcy końcowego, czyli nas - hobbystów i użytkowników komputerów.
  • Odpowiedz
@supra107: nie wielbię amd i nie szkaluje nvidii :) znajdź gdzieś moje wpisy gdzie robię coś takiego czy komenatrze @nodeb7: nie przewiduje tylko patrzę to jak wyglądała sytuacja z poprzednią serią akrt tj r9 2xx i gtx 7xx ? o to co się stanie:
- nvidia przestanie wspierać gtx 1060 optymalizacjami w sterownikach, gdy amd dalej będzie optymalizowało stery dla nowych gier(tak samo jak to miało miejsce z
  • Odpowiedz
@Jurigag: @supra107: @nodeb7: no i jeśli kłócicie się o to co wyżej wypisałem że sobie to wymysliłem czy ubzdurałem no to własnie wy to fanboye, wystarczy wejść w google, poczytać, pointeresować się tematem, cokolwiek kiwnąć, palcem, na dzień dzisiejszy jasne - gtx 1060 3gb to lepsza karta od rx 470, 6gb od rx 480, ale czy za te 3 lata tak będzie ? według mnie zdecydowanie
  • Odpowiedz
@nodeb7: nie porównuje gtx 1060 6gb do rx 470 tylko 3gb do rx 470 które już są podobne cenowo, top kek, przecież masz dwie wersje gtx 1060 xD i ta wersja 3gb to trochę taka bieda mocna
  • Odpowiedz