Wpis z mikrobloga

Mireczki piszę do Was, bo wiem że znajdę tu specjalistów z każdej dziedziny. :D Problem mam następujący: miesiąc temu zakupiłem A6 C6. Po zakupie władowałem w nią prawie 10k, żeby ją ładnie odpicować i w miniony piątek gówniarz z prawkiem od dwóch miesięcy wymusił pierwszeństwo w wyniku czego dość mocno skasowałem auto. Coś czuję, że ubezpieczyciel zarządzi szkodę całkowitą i teraz pytanie: co zrobić, żeby mnie nie wyrolowali? Chcę odzyskać to co włożyłem w to auto, a nie średnią cenę rynkową, która względem mojego auta będzie mocno zaniżona. Oczywiście posiadam wszystkie faktury zakupu/napraw.
#prawo #motoryzacja #samochody #odszkodowanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smutny_przerebel: Poczekaj na wycenę, nie zgadzaj się z nią do czasu, aż nie dostaniesz tyle ile faktycznie auto było warte przed dzwonem. Przedkładaj faktury. A jak nie, to są firmy, które za ciebie odwalą tą robotę, za procent tego, co uzyskają więcej niż ty,.
  • Odpowiedz
Chcę odzyskać to co włożyłem w to auto


@smutny_przerebel: po szkodzie to już za późno, nie przeskoczysz tego nawet z rzeczoznawcą, bo wraku nie oceni Ci jako 'samochód w ponadprzeciętnym stanie'. Jak masz faktury to zawsze się idzie z fakturami na rekalkulację, wtedy agent może napisać pismo do ubezpieczyciela, że samochód jest więcej wart przez poczynione inwestycje. ja tak dostałem za kilka rzeczy, jak felgi, wnętrze i parę innych rzeczy,
  • Odpowiedz
@smutny_przerebel: zrozumiałem.
1. kupiłeś fajne auto
2. poszedłeś po OC+AC(?) i Ci wyliczyli składkę i płaciłeś
3. wpakowałeś w auto 10tys na co masz rachunki
4. r------ł Ci ktoś auto
5. chcesz część z tych 10tys odzyskać, ale składke płaciłeś za
  • Odpowiedz
Poczekaj narazie do pierwszej wyceny ubezpieczyciela. Zaznaczaj, że inwestowałeś w samochód i masz na to dokumenty. Z resztą jak będziesz miał już kosztorys / wycenę daj znać, wtedy coś doradzimy.
  • Odpowiedz