Wpis z mikrobloga

@wczoraj: @NNPlaya: Nagrody 10, 6 i 3k za pierwsze trzy miejsca xD Ja rozumiem, że to tylko hackathon a nie pełna implementacja, ale nagrody wołają o pomstę do nieba. Widać, że po prostu pomysłu nie mają i szukają nieco bardziej ambitnych ludzi, żeby ich pomysły wykorzystać.

Gdyby był prawilny przetarg na takie aplikacje wystawiony, to jeżeli system rzeczywiście byłby potrzebny w państwie i sprawdziłby się, to pewnie nawet 200-400k można
@asunez dziękuję za komentarz, ale nasza motywacja nie ma nic wspólnego z nagrodami. Niżej opisuję, na czym się opiera. Mam też zupełnie inne poglądy na temat intencji organizatorów

@gozwei jeden związany z CEIDG i klasyfikacją przedsiębiorców wedle ustalonych kryteriów oraz drugi oparty o dane o Infrastrukturze Szerokopasmowej

@wiewior_s zakwaterowanie? Ideą hackathonu jest pracować nieprzerwanie przez 2 dni, przerwy w miarę potrzeby - na stronie jest info, że znajduje sie tam miejsce, gdzie
@asunez dziękuję za komentarz, ale nasza motywacja nie ma nic wspólnego z nagrodami. Niżej opisuję, na czym się opiera. Mam też zupełnie inne poglądy na temat intencji organizatorów

@gozwei jeden związany z CEIDG i klasyfikacją przedsiębiorców wedle ustalonych kryteriów oraz drugi oparty o dane o Infrastrukturze Szerokopasmowej


@wiewior_s zakwaterowanie? Ideą hackathonu jest pracować nieprzerwanie przez 2 dni, przerwy w miarę potrzeby - na stronie jest info, że znajduje sie tam miejsce, gdzie
@asunez: nie do końca tak jest :) nagroda jest wyrazem uznania dla projektów, które będą najlepsze. Warto abyś wiedział, że projekty stworzone podczas Hackathonu będą na licencji m.in. CC BY-SA, która DOPUSZCZA komercyjne ich użycie, a także opublikowane na GitHubie. Co oznacza, że nawet nie rejestrując się na Hackathon będziesz mógł skorzystać z wytworzonych rozwiązań, ba! zarabiać na nich (nawet więcej niż 400k :)) Przetarg nie jest realizowany, bo to nie
@NNPlaya: trzymamy totalnie kciuki, aby udało się znaleźć co najmniej trzecią osobę! jeśli się nie uda - zgłoście się koniecznie na www.hackathon.gov.pl jako osoby indywidualne (nawet podając nazwę zespołu dla Waszej dwójki), aby przy formułowaniu zespołów skojarzyć Was ze sobą. Widzimy się? :)
@NNPlaya: Nie no, rozumiem. Wiadomo że hackathonom przyświeca inny cel niż zarobkowy, tylko jak sam piszesz, to są waciki. I tak szanuję za chęci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@hackathongovpl: Szczerze mówiąc nie spodziewałem się oficjalnej odpowiedzi :D Takie wyjaśnienie jest w zupełności satysfakcjonujące, dzięki za rozwianie wątpliwości i wyklaryfikowanie. Na stronie nie widziałem info o licencji, może będziecie chcieli następnym razem (będzie jeszcze raz?) takie info
@asunez: polecamy się :) co do przyszłości kolejnych hackathonów - na to pytanie nie mamy jeszcze odpowiedzi, ale na pewno będziemy dawać znać, jeśli taka perspektywa się pojawi - i od razu z podkreśloną informacją o licencji na froncie - teraz info jest w regulaminie i w aktualnościach, ale jak widać następnym ewentualnym razem powinniśmy bardziej to wyróżnić