Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu szukam dla siebie odpowiedni #samochod i w końcu padło na markę #bmw a dokładniej #e60 '04-'05, 3.0d (jeszcze rozważam #e90 '06+, 2.0d) w cenie około 28k.


Zastanawiam się, czy jest coś co w polowych warunkach mogę sprawdzić, a często pada? Wiadomo, że sprawdzić miernikiem to podstawa, czy kierunkowskazy działają (bo to chyba częsta usterka)...
Myślałem też o kupieniu interfejsu, bo widzę, że 50zł kosztuje - tylko czy to coś da? Albo podjechać gdzieś na stacje sprawdzić.
Czy na podstawie VIN i zadzwonieniu do BMW można się czegoś dowiedzieć, czy bez €€ się nie obejdzie?


Pomijając przebieg (domyślam się, że 300k+ to raczej normalka, a sprowadzane 400k+).

Pobierz sirgorn - Od jakiegoś czasu szukam dla siebie odpowiedni #samochod i w końcu padło na...
źródło: comment_dllVSTyK3IocvdRkEfXZL0nutl8oKpZR.jpg
  • 12
@sirgorn: e90 '06 jest przedliftowe, wiec nie ma tu to takiego duzego znaczenia.
Z doświadczenia e90 jest dwuosobowe, dla ludzi z tyłu jest ciasno. Co często pada? Na pewno czujnik maty pasażera, spryskiwacze xenonow, odma lubi sie zapychac. Radze brac prawilne 530d (zadne 525, ktore tez maja rzedowa szostke 3 litrowa) i bedziesz pan zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No chyba, że mix pomyslow i 330d? W
@sirgorn: Kupiłem taki sam jak na tych fotkach, z DE miesiąc temu - 3.0 xd. 12/2005. 32 000 zł + koszty sprowadzenia.
Ogólnie auto bardzo fajne - dobre wyciszenie, spasowanie materiałów, NAVI (mam nowe mapy 2016), skóra DAKOTA trochę twarda ale za to ponoć wytrzymała - nie popękana po 10 latach ! przebieg 270 tyś. raczej oryginalny chociaż kto to wie..
Jedyny minus jak na razie to twarde zawieszenie, ale to
Dzięki za info :)

mix pomyslow i 330d


@szorstky: rozważam wszystkie opcje, jest fajna 330d aktualnie w NL za 5.6k€ na full wypasie jak dla mnie (już z tydzień stoi), z tym, że 2 miesiące temu był tam grad (pewnie dlatego stoi, chyba że czegoś nie napisali) :P ale teraz akurat nie ma mnie na miejscu, a za miesiąc zniknie ;)


@flashing_lights: ja niestety te 28k już mam po "dołożeniu"
@sirgorn: Weź na oglądanie kogoś ogarniętego z interfejsem, na polskich forach powinieneś znaleźć. Można wiele sprawdzić. Niby sam też możesz, ale musiałbyś przejść jakiś podstawowy kurs obsługi i interpretowania wyników ;) Zobaczysz błędy w poszczególnych modułach, ewentualne niedziałające moduły, skontrolujesz dość dobrze stan silnika i osprzętu (korekty wtrysków, przepływomierz, turbina itd.). Generalnie warto.
@sirgorn: Też szukam. Dokładnie e61 530d. Ale jest straszny problem, żeby coś znaleźć sensownego jak już są to zajechane. Jedną fajną znalazłem (podobała mi się wszystko super) ale na dzień dobry do roboty był DPF, rejestracja (z zachodu), turbo itd. Więc kupno auta 32 + 10k żeby zaczęła jeździć. Na allegro cały czas to samo :D ale może kiedyś nadejdzie ten dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)