Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj i dzisiaj autostradą A1 na odcinku Łódź - Gdańsk. Dawno takiego buractwa nie spotkałem. Skoro jadę 150 km/h i jestem w trakcie wyprzedzania, to co mam niby zrobić jak jakiś dupek wjeżdża mi z prędkością 200 km/h na zderzak i zaczyna mrugać światłami bo musi troszkę przyhamować? Co mam się go niby bać czy jak? A takie przypadki zdarzyły mi się co najmniej 3. Osobiście najczęściej na ułamek sekundy przyciskam hamulec żeby pajaca wkurzyć jeszcze bardziej i odrobinkę postraszyć. Możecie wytłumaczyć co ma na celu takie mruganie światłami? Co to osobisty pas sobie ci ludzie kupili?
#polska #drogi #motoryzacja #autostrada #nieogarniam
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szaremyszki: jasne, przecież nie pakuję się nikomu pod maskę. Mówię o takich co z---------j jakby dopiero co do auta wsiedli i mysla że są królem świata bo ma 180 KM.
@BBananowy jezdzic szybko a jezdzic jak pajac i krol szos to troche dwie rozne rzeczy. Pozniej przez takich pajacow sa korki na autostradzie bo zamiast jechac plynnie na suwak to hamuje, przyspiesza, bo jaki to szybki nie jest.
  • Odpowiedz
@vin42: Zdarza się, zdadrza. Przejeżdżałem jakiś miesiąc temu przez Niemcy(koło 1000) zrobiłem i zdarzyło mi się ze 2 razy. Nie byłem zawalidrogą bo leciałem koło 120-125, jak widziałem że jedzie coś szybszego to chowałem się za tira ale czasami nie opłacało się już chować tylko kończyć wyprzedzenie. No i za każdym razem mrugali z jednej, uwielbianej przez wykopków marki( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szaremyszki: @wlochaty88 dlaczego ja nie mam takiego problemu nawet jak ktoś jedzie jakieś 200km/h za mną jak wyprzedzam? bo jak na prawym pasie jadę 140 km/h to wyprzedzając wciskam gaz do oporu i wracam na prawy pas, a nie jak większość mistrzów lewego pasa na tempomacie 145km/h i nie przyśpieszy bo tak ma ustawione na tempomacie. Tym się podejrzewam różnimy.
  • Odpowiedz
@V_50: A wiesz co to są przepisy ruchu drogowego i ile obowiązuje ograniczenie prędkości w Polsce? A nie, zapomniałem... autostrada to cisnę ile fabryka dała. Życzę wielu mandatów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szaremyszki: nie no Ty nie masz, ale z panem @wlochaty88 nie ma dyskusji.... jeszcze długo poczekamy zanim ludzie nauczą się jeździć autostradą. Mam nadzieję, że chociaż na jednopasmowej jezdni będziesz wyprzedzał pełną mocą bo samochód z przeciwka może jechać za szybko...
  • Odpowiedz
@V_50: Ale o czym tu dyskutować, ja swoim focusem nie wyciskam 200, jadę 150, nawet jak go depnę do dechy to i tak nie przyspieszę w sekundę, wyprzedzam kogoś kto jedzie 135-140, a na dupę pcha mi się ktoś kto jedzie 180-190 i wali mi długimi po lusterkach. I jeszcze we mnie upatrujesz się winnego. No proszę zastanów się przez chwilę.
  • Odpowiedz
@V_50: Pcha się na zderzak taki pajac zamiast odpuścić gaz dosłownie na 10 sekund. Ja jeżdżę z dzieckiem w samochodzie i wcale też nie uśmiecha mi się gnać 200 po autostradzie bo innym się tak bardzo spieszy. Może jak dojrzejesz to zrozumiesz.
  • Odpowiedz
@V_50: problem jest taki generalnie ze w polsce ludzie wyjezdzajac na autostrade dostaja malpiego rozumu jak glodny pies spuszczony z lancucha. To jest glownym powodem ze jadacy na tempomacie 145 maja problem i stres ( a nie powinni go miec ) . Przeciez wszyscy powinni jechac 140 wiec jak wrzuce 145 to spokojnie bez stresu sobie wyprzedze. Co ciekawe nawet nie musze wrzucac prawego kierunkowskazu bo przeciez oczywiste jest ze
  • Odpowiedz
@szaremyszki: no to racja, nie jest lekko. Ja będę się cieszył jak w Polsce odkryją żeby po wyprzedzaniu wracać na prawy pas :) niestety w Niemczech też nie jeździsz bezstresowo, jest mnóstwo sytuacji niebezpiecznych, poza tym oprócz tego, że nie wszędzie są po 3 pasy to jeszcze jest mnóstwo remontów. @wlochaty88: ja nie mówię, że masz jechać 200km/h bo nie jest to bezpieczna prędkość w Polsce, nie denerwuj
  • Odpowiedz