Wpis z mikrobloga

Jaka zmiana w polskim prawie sprawiłaby, że twoje życie stałoby się znacznie lepsze, a ty znacznie szczęśliwszy?

Dla mnie to delegalizacja papierosów, zakaz palenia na dworze czy coś w tym stylu. Nie wiem jak w cywilizowanych czasach koleś może mieć prawo truć siebie i osoby, które idą za nim chodnikiem na odległość 30 metrów, tylko dlatego, że koleś ma takie widzimisię. Drugi, bardziej osobisty powód: nie mogę sobie zasypiać przy otwartym oknie, bo mój sąsiad spode mnie sobie pali na balkonie, dym wlatuje mi do pokoju i tyle ze spokojnego zasypiania.

#prawo #pytanie
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka zmiana w polskim prawie sprawiłaby, że twoje życie stałoby się znacznie lepsze, a ty znacznie szczęśliwszy?


@musialmi: jakieś małe rozporządzonko, że ustanawia się mnie dożywotnim prezesem albo chociaż członkiem rady nadzorczej którejś ze spółek skarbu państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@musialmi: weź wiadro wody, wylej na balkonie. Jakby sąsiad płakał coś, to powiedz że myślałeś że ci się coś na balkonie zapaliło albo że podlewasz kwiaty i tak wyszło przypadkiem. Zawsze też możesz mu powiedzieć, że przeszkadza ci jego dym papierosowy, ale to już wymaga odwagi.
  • Odpowiedz
regulowanie takich sytuacji prawem to trochę skrajny przykład lewactwa, mi się nie podoba niech inni tego nie robią.


@kitz: Nie sobie robią póki nie uderza to wo wolność drugiego człowieka. Jak to mówią? Wolność jednej osoby kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej.
  • Odpowiedz
@vind: to siedź w mieszkaniu i nie wychodz bo ktoś może za głośno chodzić, prawda jest taka że wystarczy pogadać z sąsiadem i nie ma problemu raczej ale lepiej wejść na mirko i płakać jak to źle bo sąsiad mi dymi
  • Odpowiedz
@vind: nie prawda, ty tak to postrzegasz bo akurat ci to przeszkadza, oczywiście są rzeczy które przeszkadzają mocniej albo słabiej, większej czy mniejszej ilości ludzi co nie znaczy że powinno blokować się je ustawa - edukować społeczeństwo i sprawiać by tytoń był zdrowszy
  • Odpowiedz
@kitz: już od dana próbuje się edukować i niewielkie skutki tego widać. Są ludzie z którymi się nie dogadasz i sąsiedzi którym nie powiesz "nie pal mi pod oknem". Chcą to niech palą sobie w swoich piwnicach.
  • Odpowiedz
@vind: Nie zapominajmy o zdelegalizowaniu gazów jelitowych, bo jak ktoś jebnie bączura w autobusie to się wytrzymać nie da.

Zdelegalizujmy ogólnie smród, bo to przeszkadza
zdelegalizujmy ubóstwo!

  • Odpowiedz