Wpis z mikrobloga

Drodzy Mircy,

szukam "dobrego" CADa. Wiem, że jedyny prawilny jest ten od AutoDesku, ale nie mam siopy, żeby wydawać kasę na jednorazowy projekt, który i tak chcę zrealizować z własnej kieszeni, ale nie wiem czy się zwróci. Triale wykorzystałem.
Więc szukam klona.
DraftSight pomimo, że to w zasadzie klon AutoCada LT jest lichutki i jak z niego zaczynam korzystać to mi piana z pyska toczy.
Na zwCada wykorzystałem już wszystkie możliwe triale, a poza tym są ograniczenia choćby w zapisania wielkości pliku.
FreeCad to jakaś bardzo słaba imitacja Cada.
SketchUpowi brakuje podstawowej funkcjonalności. Wiem, że nawet firmy z niego korzystają, ale to są jakieś katusze.

Znacie jakieś alternatywy?

#cad #autocad
  • 13
@przemd11: nie :)
projekt, który sobie wymyśliłem obecnie to jest max tydzień, z czego na narysuję to w 1-2 dni.
robiłem różne projekty na przestrzeni kilku lat, to jest dość złożone
ogólnie, wykorzystałem chyba wszystkie możliwości, bo wszystkie firmy, które dostarczają CADa mają zapisane mój adres mejlowy i przede wszystkim adres IP, po którym sprawdzają, czy już korzystałem z ich softu
dlatego pytałem o jakieś alternatywy
@przemd11: Stary, inżynierowałem niedawno w bardzo dużej firmie, która jest notowana na Polskiej giełdzie
Żebyś wiedział na jakim sprzęcie i soficie pracowałem to łeb pęka :) portfel zamówień ~1,5 mld rocznie