Wpis z mikrobloga

Mircy na jakich ustawieniach powinien chodzić #wiedzmin 2 na laptopie i7-6700HQ, GTX 960M, 16GB RAM ? Automatyczne wykrywanie ustawia mi grafike na najniższe ( ͡° ʖ̯ ͡°) Najlepsze że na wysokich mam tyle samo FPS - czyli 30, zupełnie jakbym miał jakiś ogranicznik, po cut scenkach FPS skacze a potem spada do 30 i tak cały czas. Czego to może być wina?
W menu #wiedzmin3 mam ponad 400fps, na najniższych na początku gry waha się pomiędzy 29-58fps, w filmiku intro miałem 23-24. Wydaje mi się że to trochę za mało :/
W #leagueoflegends to samo, ogranicznik do 30fps, co jakiś czas skoczy do góry i spada z powrotem, zauważyłem że przy włączeniu Vsync mam 55-60 FPS.
#laptopy #pcmasterrace no i może ktoś zna dobrego informatyka na #podkarpacie który by to ogarnął?
  • 23
  • Odpowiedz
@Grzesiek4: @Tragu: Ale czy to możliwe że samo się takie coś ustawiło? Ja od nowości laptopa nic nie zmieniałem w ustawieniach, tylko zainstalowałem system i sterowniki.
No i nie mam pojęcia jak znaleźć na komputerze ten Battery Boost i czy w ogóle mam ten program, w wyszukiwarce systemowej ani na liście programów go nie ma.
  • Odpowiedz
@MG66: w ogóle w biosie zobacz czy masz te kartę aktywną. U mnie w asusie była wyłączona i działała tylko zintegrowana. A potem to przy prawym kliknięciu na plik gry powinieneś mieć opcje "otwórz z procesorem graficznym..." gdzie wybierasz z którą kartą ma działać. Inne programy Ci GeForce widzą?
  • Odpowiedz
@Tragu: also miałem jeszcze problem z rozłączaniem klawiatury od kilku miesięcy, zadziwiające jak wyszukanie w google problemu po angielsku ułatwia życie xD

Ha. No a co do poprzedniego to nie mam zainstalowanego GFE więc Battery Boosta też. Jak myślisz, zainstalować GFE i tam wtedy próbować wyłączyć tą opcję?
  • Odpowiedz
@MG66: na screenie który dałeś wyżej masz w opcjach ją do wyboru czyli Ci widzą. Poszukaj może w rzeczach najbardziej oczywistych: ustalenia samej aplikacja nVidii i może zarządzanie energią w windowsie - może masz lapka domyślnie w oszczędzaniu prądu i coś wówczas to ogranicza?
  • Odpowiedz
@MG66: no i obowiązkowo przez stronę nVidii sterowniki zaktualizuj, jeśli tego nie zrobiłeś jeszcze bo to zawsze pierwsza czynność powinna być.
  • Odpowiedz
@ryhu: No miałem na oszczędzaniu energii, ale dopóki teraz nie zajrzałem w zaawansowane ustawienia zasilania myślałem że to ma wpływ tylko na wygaszanie ekranu xD [size=1]wstyd[/size]
  • Odpowiedz
@MG66: takie rozwiązanie trafiłem:

* I went into NVIDIA Control Panel and went to 'Manage 3d Settings' and set the Preferred graphics processor to 'High-performance NVIDIA processor'
* I went into the power profile and turned it from "Dell" to "High Performance"
* I went into the NVIDIA Geforce Experience program and found a 'BatteryBoost' tab which sure enough had a checkbox enabled for 'BatteryBoost - Extend battery life while gaming',
  • Odpowiedz
@ryhu: Zrobiłem pierwsze dwa z trzech bo nie mam zainstalowanego GFE. Instalować i tam to wyłączyć?
No i co powiesz na tego screena wyżej? Czego to może być wina że się tak obraz wysypuje?
  • Odpowiedz