Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś jednoznacznie odpowiedzieć, najlepiej podpierając się czymkolwiek, czy trzeba kupować winietę podczas postoju w niedzielę w Holandii? Absolutnie nie ruszając się z parkingu przez calutką dobę.
Ludzie różne rzeczy mówią i piszą więc dla świętego spokoju i bezpieczeństwa wykupuję kierowcom, bo w sumie rzadko się tak zdarza, żeby stali w NL, ale może to bezsensownie wydawane 8 euro. Majątek żaden, ale jeżeli psu w dupę...
Niby podstawowa sprawa i dawno powinienem się zainteresować, ale dla świętego spokoju kupowaliśmy i jakoś tak do tej pory po prostu było.

A na stronie, gdzie zamawiam winiety się w #!$%@? dowiedziałem w FAQ:
"Czy muszę kupić eurowinietę, gdy parkuję na bocznych ulicach lub na parkingach i w miejscach przeznaczonych do odpoczynku?"
"Proszę zwrócić się do organów odpowiedzialnych za transport drogowy w danym kraju celem uzyskania szczegółowych informacji."

#!$%@? elektroda - może od razu jebnąć przekierowanie do Google i spokój.

#transport #logistyka #pytanie
  • 1
@oner: nie trzeba, pracuje na lini Holandia-Norwegia najwiecej (wiem, ze to nie autorytet, ale rozliczam to bardzo czesto do zestawien). Nie placimy jesli ciezarowki stoja na parkingu, tylko dni kiedy jezdzila.