Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki.
Eksplorował ktoś temat różnicy między femtoLASIKiem a zwykłym LASIKiem? różnica w cenie jest ogromna za oboje oczu (7800 vs 4600).Byłem na wizycie kwalifikacyjnej u dr Ziemniak w Krakowie. Ma bardzo dobrą opinię, ale zaproponowała femtoLASIK. Mówi, że nie przeprowadza LASIKa.
Jak ma mi się kilka dni dłużej goić to jestem w stanie się pomęczyć za 3200 cebulionów a klinika Optegra też ma całkiem dobre opinie. Tylko za nową kwalifikację kolejne 200.
#krakow #wzrok #laserowakorekcjawzroku #oczy #medycyna #zdrowie
  • 3
@rzuffiq: podobno dobrym specjalistą optometrystą z Krakowa jest Piotr Voigt, ma klinike tuz obok petli tramwajowej Krowodrza Gorka i z tego co kojarze to jest tam dosc szeroki zakres uslug/zabiegow korekcyjnych oczu. Na stronie Voigt Medica chyba jest jakis cennik nawet, natomiast osobiscie nie znam nikogo kto bylby po takim zabiegu w tej klinice. Znajomy co prawda zachwalal wiedze i doswiadczenie wspomnianego lekarza, aczkolwiek jest z nim w jakis sposob powiazany
Dr Ziemniak te operacje wykonuje właśnie u Voigta i nie mają tam LASIKa. Z tego co czytam, to różnica w zabiegu polega na tym, że nacięcie rogówki w LASIKu robi się mikrokeratomem (jakieś superprecyzyjne ostrze) a femtoLASIKu za pomocą lasera. Obie metody superprecyzyjne i właściwie równie bezpieczne. Różnica w cenie to w większości amortyzacja dodatkowego lasera no i marketing, bo nie każdy chce mieć oko "krojone nożem" ( ͡° ͜ʖ
@rzuffiq miałem zwykły lasik ale w innym mieście. Do Voigt chodzę na konsultacje jak coś mi się dzieje i jest świetnie. Dwaa razy byłem u dr Kuwika i zawsze dokładnie zbadał, przepisywał najnowsze leki i dokładnie wyjaśniał.
Oczywiście nie mogę nic powiedzieć o samym femtolasiku u nich, ale jak chodzi o kadrę to wydaje się być dobrym miejscem. Ja bym wydał te 3k więcej na jeszcze pewniejszą metodę jak bym miał sporo