Wpis z mikrobloga

Cztery dni temu zarzuciłem temat nazwijmy to roboczo "wyzwania za piwo", pierwszy problem (oby nie jedyny) to był problem matematyczny.

pisałem o tym tutaj

I jak obiecałem tak zrobiłem, i w poniedziałek kupiłem pierwsze piwa które będą w puli, wczoraj(środa) zrobiłem im zdjęcie, a dziś wrzucam czyli zawrotne tempo. Piwa dupy nie urywają, ale nie chodzi aby urywały, te pierwsze nazwałem "smaki dzieciństwa" (to dlatego, że jedno z tych piw jest z miasta gdzie spędzałem wakacje i po za tym miejscem raczej nie było to popularne piwo).

Rozpisywał się nie będę, bo nic nie wymyśliłem na razie więcej, oprócz tego, że sam chcę być zajebisty i rozwiązać ten problem. Gównostronkę z całym opisem znając mnie zrobię w ciągu 2(a może nawet trzech) tygodni.

A miałem stworzyć tag pod te przyszłe potencjalne zadania..oczywiście nie wymyśliłem go, wiec..dajcie mi 7 sekund...
...
...
hm.. 6,7, kur....nic.
48,49..ok:
#geniuszipiwo bo trzeba być geniuszem aby to rozwiązać, a piwo bo piwo (tak, wiem, wiem, kiepskie, ale co za różnice jaki tag, wyrazy to tylko symbole którym przypisujemy jakiej znaczenie).

Przypomnę zadanie aby nie trzeba było wchodzić w linka:

Mam równanie:

p mod px = 2 * ( Z mod px) - px


Gdzie:

Poruszamy się w liczbach naturalnych

p - pewna liczba pierwsza p < Z p >2

Z - dowolna liczba całkowita nieparzysta Z > 5

px- dowolna liczba pierwsza px < Z i px>2


Hipoteza:

dla dowolnej Z, zawsze znajdę (co najmniej jedną) taką liczbę pierwszą p, że nie znajdziesz takiego px aby równanie było spełnione.


Przykład:

Dla liczby 713 liczbą p może być liczba 3.


Zadanie:

Udowodnij lub obal hipotezę.


Wskazówka:

Najprawdopodobniej nikt tego nie zrobi ;) bo to zajebiście, zajebiście trudny problem, ale popróbować zawsze można, no i od jakiegoś zadania trzeba zacząć


No i tyle chyba, chory jestem to i twórczy za bardzo nie będę. W sumie tylko piszę aby zaznaczyć, że mam zamiar to kontynuować.

PS.
Tak wiem, zdjęcie też kiepskie, ale w nocy robiłem i to na szybko.

#matematyka #zadanie
Pobierz
źródło: comment_0vhVvZL3eCKejQUo4bYoJqmETsA3hcPH.jpg
  • 2
Proszę o kontrprzyklad gdzie 3 nie jest właściwym p


@artie92: Najprostszym jest np. 9 wtedy p = 5 lub p=7 ale nie 3, no dobra, ale powiedzmy, że 9 jest podzielne przez 3, więc.
np. Z = 19

dla px = 5 mamy:
Lewa: 3 mod 5 = 3
Prawa 2*(19 mod 5 ) - 5 = 2 * 4 - 5 = 3
L = P