Wpis z mikrobloga

Ale wam pęka sraka w związku z premierą nowego #iphone #apple.
Nie wiem czy doczytaliście ale ma mieć tak wyjebisty aparat ( Co jak co ale apple zawsze wkłada najlepsze aparaty) z funkcją zdjęć RAW. Wiem że to miały jakieś note, ale nie miał takich przezajebistych obiektywów. Co to oznacza dla mnie
- jeśli cena cyfrówki wakacyjnej Fuji kosztuje 1500zł a iphone potanieje do 3000 i za flagowego chinola dam Deca core 8gb ram dam 1500zł to wolę skomensować wydatki w postaci jednego niezawodnego urządzenia w postaci ajfona.
Apple otworzyło nowy rozdział w historii aparatów w telefonach (tak wiem, #huawei już dawał dwa aparaty podpisane logo #leica).
- wyobraźcie sobie wycieczkę w góry. Będziecie brać lustrzankę z obiektywem która waży 3kg czy telefon który w dobrych warunkach oświetleniowych zrobi takie same zdjęcia, też w formacie RAW?

Po za tym jaki chinol daje LTE band 20? Żaden.
FDD-LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 29, 30)

Mam tylko nadzieję że chińczycy dalej będą kopiować od apple i niedługo kupię sobie jakieś fajne #meizu z dwoma aparatami i lte800 :)

#fotografia #android #telefony
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sspiderr: Ej, lustrzanki też robią zdjęcia w RAWie. Po za tym lustrzankę sobie oprę na statywie i wyglądam prawie jak profesjonalista, a z ajfonem to najwyżej jak hipster pseudoturysta z którego wszyscy kpią.
  • Odpowiedz
@MrXavery: Oczywiście, że tak. Nie będę błaźnił się gdzieś na wyprawie robiąc zdjęcia ajfonem. Później znajomi spytają się czym zdjęcia robisz to powiem Canon EOS 60D i powiedzą spoko, a jak rzuciłbym że ajfonem to zapadłaby taka niezręczna cisza.
  • Odpowiedz
@pernik: przejmujesz się takim gównem jak to co znajomi powiedzą? Stary te wakacje, super czas 2 tygodnie ani razu lustrzanki nie wyjałem a mam masę fajnych zdjęć z synem, gdzie liczy się czas reakcji.
  • Odpowiedz
Będziecie brać lustrzankę z obiektywem która waży 3kg czy telefon który w dobrych warunkach oświetleniowych zrobi takie same zdjęcia, też w formacie RAW?


@sspiderr: To że wśród zagorzałych zwolenników Apple jest masa #januszysprzetuaudio to dowiedziałem się już wczoraj, ale widzę że #januszyfotografii też jest sporo.
  • Odpowiedz
Chyba nigdy w ręce nie miałeś telefonu od microsofotu / nokii. Weź jakiegoś flagowca do ręki i zobaczysz jak dobry aparat mozna zamontować w telefonie za 1500. Moja lumia 640 robi lepsze zdjecia niz drugie tyle drozszy P8 light
  • Odpowiedz
Moja lumia 640 robi lepsze zdjecia niz drugie tyle drozszy P8 light


@sonep: proszę Cię. Miałem Lumię 640 LTE, teraz mam huaweia p8 LITE i huawei ma dużo lepszy aparat.

Który i tak nie umywa się do mojego lustra, ale to chyba oczywista oczywistość.
  • Odpowiedz
"Miałem Lumię 640 LTE, teraz mam huaweia p8 LITE i huawei ma dużo lepszy aparat."

Chyba klamiesz. Mieszkałem w akademiku z gościem, ktory mial tego p8 lite, porownywalismy zdjęcia i moj wypadał lepiej. W lumiach w standardzie jeszcze dochodzi bardzo ciekawa opcja manualnego ustawiania ostrosci(mozna robic zdjecia w makro) iphone albo android cos takiego oferuje?

Co do lustrzanki, to chyba oczywista oczywistosc
  • Odpowiedz
ni razu lustrzanki nie wyjałem a mam masę fajnych zdjęć z synem, gdzie liczy się czas reakcji.


@regis_uszatek: Ja tam mam swoją lustrzankę zawsze na pasku na szyi. Jak trzeba zrobić szybko zdjęcie to jest kwestia naciśnięcia guzika dwa razy czyli kilku sekund, a ajfona weź wyciągnij z kieszeni, odblokuj (pomyl pin czy hasło kilka razy ), znajdź w menu aparat i dopiero rób, dużo zachodu. Zdjęcia spontaniczne to jedno,
  • Odpowiedz
@pernik: no nawet nie chce mi się komentować. Mam i lustrzankę i iphone i wiem z doświadczenia własnego z czego mi się lepiej i szybciej korzysta. 95% zdjęć jakości "wywoływalnej" nikt podczas oglądania nie widzi różnicy (pokazy w gronie rodziny a nie forach fotograficznych). Zdjęcie telefonem zajmuje 1-2 sekundy, nie więcej.
  • Odpowiedz
@regis_uszatek: do lustrzanki mam obiektywy i filtry na każdą okazję, znajdź mi takie do ajfona. Telefon jest do dzwonienia a lustrzanka do zdjęć. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Tyle.
  • Odpowiedz