Wpis z mikrobloga

Witam Mirki, wreszcie przyszedł do mnie zamówiony telefon - Ulefone Metal.
Zamówiony jako preorder 07.27, wysłany 08.10, otrzymany 09.05, 2 tygodnie leżał w WER Zabrze.
http://www.everbuying.net/product1198583.html
Zapłaciłem $107.39 (z punktami dla nowego konta), zapomniałem o cashbackach, bo jeszcze kilka $ mogłem urwać.
Naliczony VAT: 102zł (z opłatami)

Kilka fotek zestawu:
http://imgur.com/a/nmoNu

Opakowanie
Już samo pudełko sprawia bardzo przyjemne wrażenie. Czarne, wykonane z grubego kartonu o matowej fakturze. Design jest dość minimalistyczny, jedynie nazwa modelu na górze opakowania oraz nazwa producenta i adres WWW na bokach.
Po wysunięciu środka od razu wyłania się dobrze zapakowany telefon a tuż pod nim w kolejnym kartoniku ładowarka (europejska), kabelek (chyba 1m) i bolec do wysuwania tacki na kartę SIM/kartę pamięci. Pod tym kartonikiem znajduje się jeszcze szkło hartowane, etui oraz pseudo instukcja.

Budowa i wykonanie telefonu
Wykonanie telefonu jest wręcz perfekcyjne, nie ma tu mowy o kiepsko spasowanych częściach czy uginających się plastikach. Plecki wykonane są z aluminium, plastiki są jedynie na górze i na dole, gdzie umieszczone są anteny.
Po prawej stronie są przyciski do zmiany głośności a pod nimi przycisk wyłączania. Po lewej mamy zaś tackę na karty SIM i kartę pamięci. Możemy używać Nano SIM a drugi slot jest dla karty Micro SIM, albo zwyjłej karty Micro SD.
Na górze po lewej stronie umieszczone jest gniazdo mini jacka, na dole po prawej gniazdo do ładowania oraz mikrofon a z tyłu oczywiście aparat, dioda doświetlająca oraz czytnik linii papilarnych.
Z tyłu znajduje się również głośnik, co ciekawe po jego bokach widać małe wybrzuszenia, które mają chyba zapobiegać wyciszeniu kiedy telefon leży na plecach, jednak raczej to tak nie działa :P
Myślę, że Ulefone Metal w kwestii wykonania bez problemu mógłby konkurować z telefonami 3-4x droższymi.

System
Właściwie to na temat systemu nie ma co się rozpisywać, nie ujrzymy tu żadnej nakładki, jest czysty android 6 Marshmallow, nie ma też żadnych aplikacji od producenta co jest niewątpliwą zaletą.
Aplikacji od Google też nie ma za wiele. Jest Google Play, są też chyba mapy i to tyle, resztę można sobie doinstalować wedle uznania.

Działanie telefonu
Dzięki temu, że producent nie zdecydował się na swoje nakładki czy dodatkowe oprogramowanie system działa płynnie, bez żadnych przycięć.
W Antutu telefon osiąga ~37000 pkt co nie jest wynikiem znakomitym, jednak na pewno nie przekłada się to bezpośrednio na płynność działania.
Co do czujnika odcisków palca to działa on całkiem nieźle, chociaż nie ma 100% skuteczności. Gdy odczyta poprawnie linie papilarne to telefon odblokowuje się bardzo szybko, może 0.2s, może 0.3 - nie wiem :)
GPS również działa bardzo szybko, fixa łapie w kilka sekund, zdecydowanie widać, że Mediatek, który wcześniej miał z tym duże problemy wziął się w garść i poprawili swoje największe wady.

Ekran
Jeżeli chodzi o podświetlenie to jest nieźle, aczkolwiek według mnie minimalna jasność mogłaby być mniejsza, maksymalna jest w porządku. Kąty widzenia są na bardzo dobrym poziomie a czerń jest czarna :)
Przed zakupem nie byłem pewny jak to będzie z rozdzielczością, na pokładzie jest ekran HD 5", wcześniej używałem Full HD 4.7", więc różnica w zagęszczeniu pikseli jest bardzo duża. Na szczęście nie ma żadnego problemu, pojedyncze piksele nie są widoczne, obraz jest bardzo ostry, jakość właściwie nie odbiega za bardzo od mniejszego ekranu z większą rozdziałką.

Bateria
Telefon uzbrojony jest w akumulator o pojemności 3050mAh, czyli nie jest najmniejszy.
Co prawda telefonu używam dopiero 2 dni, ale już mogę stwierdzić, że bateria spełnia moje oczekiwania.
Dziś po 22h od odłączenia od ładowarki przy używaniu:
* Ekranu z max. jasnością przez 2h
* WiFi przez ok. 15h
* Sieci 4G przez ok. 7h
* Bluetooth przez 22h (Synchro z Pebble)
* Synchronizacja aplikacji typu messenger, facebook, gmail etc.
mam nadal 40% baterii, także spokojnie 1.5 dnia wytrzyma, albo 1 dzień mega intensywnego użytkowania.

Aparat
Żeby nie było za pięknie to trzeba wspomnieć o aparacie, który w tym telefonie jest niestety bardzo średni.
Na zdjęciach widać, że to 8Mpix interpolowane do 13 i o ile jeszcze przy dobrych warunkach oświetleniowych aparat nawet daje radę to kiedy tylko zrobi się ciemniej na fotkach pojawia się sporo szumów.
Poniżej jakieś przykładowe fotki na szybko, może jeszcze coś jutro zrobię i dorzucę w komentarzu.
http://imgur.com/a/INAnp

Podsumowanie
Po 2 dniach używania telefonu jestem mega zadowolony z zakupu, w podobnej cenie bardzo ciężko będzie znaleźć coś lepszego, jeżeli nie jesteś z zamiłowania fotografem to gwarantuję, że będziesz pod wrażeniem szczególnie wykonania tego telefonu, ale też jego działania.
Jedyny problem, który się pojawił to instalowanie aplikacji na karcie pamięci, które niestety lubią się wysypywać, w przypadku instalacji w pamięci telefonu wszystko działa dobrze. Testowałem niby na 2 kartach pamięci, więc to raczej coś z softem. Na szczęście patrząc na poprzednie produkty Ulefone widać, że producent pamięta o użytkownikach i wypuszcza poprawki, więc liczę na naprawę tego problemu w przyszłości.
Drobnostką, która też by się przydała jest dioda powiadomień, niestety nie uświadczymy jej w tym telefonie, chociaż można bez tego żyć. Mogłoby też był ładowanie QC, aczkolwiek telefon ciągnie ~1.8A, więc i tak ładuje się całkiem szybko.

tl;dr;
+ Wykonanie telefonu to majstersztyk
+ Płynne działanie
+ Czytnik linii papilarnych, który działa bardzo dobrze
+ Czas działania baterii
+ W zestawie bardzo fajne etui i szkło hartowane

- Przeciętny aparat
- Brak diody powiadomień
- Minimalna jasność ekranu mogłaby być ciut mniejsza.

#telefony #chinskiecuda #itemyzchin #golompcontent #ulefone #metal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz G.....p - Witam Mirki, wreszcie przyszedł do mnie zamówiony telefon - Ulefone Metal.
...
źródło: comment_RLiJYKc5hK9prFj02hbU2AZ1g9P0WFza.jpg
  • 3