Wpis z mikrobloga

1 października zaczynam studia, 3 lata temu oddalem swojego laptopa mojemu bratu jak szedl na studia i rodzice powiedzieli, ze jak ja bede szedl to mi kupia nowego. Sa w stanie wylozyc 2k w porywach do 2300 ale raczej nie. I tu mam dylemat bo zastanawialem sie nad kupnem macbooka air z 2015 za 3,5k ale wtedy musialbym dolozyc 1,5k z mojej kasy (zarobilem ok. 6k na wakacjach). I nie wiem czy dokladac czy kupic zwyklego notebooka z windowsem i najwyzej dolozyc te 500 zl. Komputer ma sluzyc do nauki i pracy , a tak serio to do przegladania neta, ogladania filmow, nie gram w gry. Szukam czegos co bedzie mi sluzyc kilka lat. Prosze o uargumentowanie wyboru w komentarzu i polecenie jakiegos notebooka jesli nie jestes za makiem.

#pytanie #pytaniedoeksperta #apple #komputery #windows
  • 25
@Oake:
T420 8GB ssd hd+, koszt około 700zł a wystarczy wg mnie na lata. taki kupiłem żonie i jak na razie jest zadowolona

8460p 8470p 6460b 6470b alternatywy dla powyższego wyboru, starsze generacje, ale wystarczające. No chyba że potrzebujesz 4jajek i super chłodzenia wtedy trzeba dumac nad 15'
@Oake: Mój mb air dobija do 3 lat i na razie nie zapowiada się, żebym w ogole go zmieniał. Do zastosowań o których mówiłeś wystarcza w zupełności. Zalety to waga, bateria, ergonomia (najlepszy touchpad jaki używałem) no i dla mnie też system. Czasem odpalam nawet emulator z windowsem i oba systemy pracują równocześnie, więc w razie nagłej potrzeby z tym też nie ma problemu.
@Oake: bierz maka. Najlepszy zakup w moim życiu. Mam air'a z 2011 i wolę go on nowego kompa, z którego korzystam w pracy, który ma może z rok :) Na studia idealny. Na infe też się nadaję bo spokojnie ciągnie IDE i szybko kompiluje kod - jedyny problem to, że w Polsce uczy się przedpotopowych technologii i korzysta z jakiś gównianych programików, które działają tylko na windowskie xp czy inne tego
@Oake: Cena maków wiadomo jest spora. Zależy jak dużo będziesz korzystał z komputera i jakie masz priorytety. Na pewno taki komputer starczy na parę ładnych lat i aż tak szybko nie będzie tracić na wartości.

Z drugiej strony można kupić jakiegoś thinkpada czy coś używanego, wsadzić dysk ssd i pewnie też w zupełności starczy tylko będzie mniej poręczny i trochę wolniejszy, a dużo tańszy
Bierz Maca, w razie czego mozesz mieć Windę na virtual machine, ale szybko dojdziesz do wniosku, ze do niczego jej nie potrzebujesz. Dodatkowo jest lekki, ładny i hula na baterii 9 godzin :)
Uwierz mi, że lepiej kasę wydać od razu, a mądrze. Inwestycja w porządny sprzęt.


@ona_czuje_we_mnie_PINIADZ: Tak, a najlepiej wziąć chwilówkę jeszcze. Żaden sprzęt to nie inwestycja.

@Oake: Mac to dobry wybór, nie psuje się, jak powiedzieli poprzednicy, długi czas na baterii no i można się pokazać na mieście, nie to co z jakimś tam ThinkPadem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć stosunek tego co oferuje mac do