Wpis z mikrobloga

@smyl: @Haqim: @Wykoppeel1230: @Xizor: @Kaczypawlak: @plumkajacy_kalafior:

Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie czy obecny PG może być posłem. Z jednej strony ex lege staje się nim z chwilą powołania na ministra sprawiedliwości. Ale z drugiej, mimo tego, że nie należy do "zwykłych" prokuratorów, to ma uprawienia nieporównywalnie większe od PG, którym był minister sprawiedliwości dwa reżimy prawne temu (przed rozdzieleniem
  • Odpowiedz
@Wykoppeel1230: Zaskarżył, ale nie jeśli chodzi o zgodność z art. 103 ust. 1 lub 2.

Ale we wniosku RPO w sprawie K 19/16 chyba na stronie 4 lub 6 jest fragment o łączeniu funkcji PG i posła.

@plumkajacy_kalafior: Jeśli masz gdzieś pod ręką publikację porównującą uprawnienia procesowe "starego" PG i obecnego, to będę wdzięczny.

A, i nie wiem skąd ten ból odwłoka, gdy zastanawiam się czy jedyny organ
  • Odpowiedz
Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie czy obecny PG może być posłem. Z jednej strony ex lege staje się nim z chwilą powołania na ministra sprawiedliwości. Ale z drugiej, mimo tego, że nie należy do "zwykłych" prokuratorów, to ma uprawienia nieporównywalnie większe od PG, którym był minister sprawiedliwości dwa reżimy prawne temu (przed rozdzieleniem funkcji). Formalnie może nim nie być, ale zestaw uprawnień do kształtowania sytuacji procesowej jednostek może (ale nie musi)
  • Odpowiedz
A tam nie ma funkcji prokuratora generalnego wymienionego;]


@Kaczypawlak: A jest wymieniona funkcja Prokuratora rejonowego, regionalnego czy Krajowego? Nie.

Jednak jak to działało do 2012/2013, kiedy to prokurator generalny dostał oddzielne stanowisko a nie minister jak do tej pory? Od 1997 tak bylo(
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak
Oczywiście że ostatnie zdanie ustępu pierwszego nie odnosi się do ustępu drugiego. Po to jest w ustępie pierwszym, aby obejmowało tylko ten ustęp. Gdyby miało obejmować inne to byłoby w osobnym ustępie.

Na tym polega technika legislacyjna.

Nie wiesz o czym piszesz. Żałosny ignorant.
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak
Od strony formalnej, podstawy prawnej wniosek Pihowicz jest całkowicie poprawny. Jego podstawą jest 103 ust. 2. Sugerowanie, że jest nieprawidłowy na podstawie 193 ust. 1 zdanie ostatnie to głupota i kretynizm, nie mające nic wspólnego z prawem.

Jedyną kwestią jest to czy Ziobro jest prokuraturem. Po ostatnich zmianach i dodaniu wcześniej nie znanych uprawnień można mieć wątpliwości.

Ale to trzeba mieć wiedzę. Ty jej nie masz. Łykasz durne obrazki tylko.
  • Odpowiedz
Od strony formalnej, podstawy prawnej wniosek Pihowicz jest całkowicie poprawny


@GordonLameman: Formalnie to można też być kretynem i co z tego?;]

Jego podstawą jest 103 ust. 2. Sugerowanie, że jest nieprawidłowy na podstawie 193
  • Odpowiedz