Wpis z mikrobloga

Bo nigdy prokurator generalny nie posiadał uprawnień zwykłego prokuratora. Przeczytaj art. 3 i art. 13 prawa o prokuraturze to może zrozumiesz.


@Xizor: To lepiej jeszcze raz przeczytaj CAŁY art.103, szczególnie punkt 3, a potem trzeba studiować ustawę PiS o tym, a nie Konstytucję( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale spokojnie, wiem ze kłamiecie świadomie wiec nie musicie się tłumaczyć xd


@Wykoppeel1230: Został superprokuratorem, ale też jest punkt 3 tego artykułu. Jak już coś trzeba ganiać to nową ustawę PiS-u i od tego jest niestety TK, a nie posłanka.....

No dobra, ja nie mówię, że Pochowicz ma rację, tylko że wg mnie na obrazku jest przytoczony zły przepis


@madegg: Ona się powołała na drugi, a tutaj zacytowali pierwszy(
Ale ustep 3 może dodać więcej zakazów a nie zmniejszać ich liczbe


@Wykoppeel1230: Jednak prokurator generalny był wcześniej, teraz sobie dorzucił funkcje kolejne. Zwykłym prokuratorem nie jest, wcześniej punkt 2 nie dotyczył przecież ministra sprawiedliwości pełniącego funkcję w końcu PROKURATOR-a generalnego, więc teraz trzeba się dostać do ustawy PiS-u i potem ich ganiać, bo jak dalej pełni funkcje to pełni funkcje, a formalnie jest ministrem sprawiedliwości. Niezły potworek prawny @smyl:
Ale ustep 3 może dodać więcej zakazów a nie zmniejszać ich liczbe


@Wykoppeel1230: A teraz mam pytanie czy jak ktoś PEŁNI CZYJĄŚ FUNKCJĘ, to w języku prawniczym jest tym prokuratorem skoro jest oficjalnie ministrem z danymi funkcjami czy nie? Rozwiejesz moją wątpliwość? Przy okazji ja pytam na serio.
Ee tam, taka niestety prawda.....więc się nie zgadzamy;]

@Kaczypawlak: na obrazku jest oczywista nieprawda i manipulacja, co zostało jasno pokazane. Mogłeś się pomylić, też nie znam konstytucji na pamięć, ale po co próbujesz brnąć w to dalej? Pihowicz nie powoływała się na ten paragraf, on nawet nie dotyczy prokuratorów, nawet jeśli Ziobro może być posłem, obrazek jest żenujący.

Art. 109.

1. Sejm i Senat obradują na posiedzeniach

Ale ta Pihowicz gópia
na obrazku jest oczywista nieprawda i manipulacja, co zostało jasno pokazane. Mogłeś się pomylić, też nie znam konstytucji na pamięć, ale po co próbujesz brnąć w to dalej? Pihowicz nie powoływała się na ten paragraf


@smyl: Powoływała się na drugi, a oni/on tutaj pokazał jej koniec pierwszego, który ją "orał", że tak powiem.

on nawet nie dotyczy prokuratorów, nawet jeśli Ziobro może być posłem, obrazek jest żenujący.


@smyl: Przecież to
tu nie chodzi o samą nazwę tylko o funkcje, czy Ziobro może pełnić funkcje procesowe czy nie.


@Wykoppeel1230: A jak pełni daną funkcję, którą dał ją sobie w ustawie to tak naprawdę jest prokuratorem? Jak tak to ma przegwizdane, a jak "pełni tylko funkcje" to cóż. Możemy mu naskoczyć. A nie powiedzialeś mi na jedno, jak ktoś może pełnić czyjeś funkcje (teraz minister ponoć może) to jest uznawany za prokuratura czy
@Kaczypawlak: raczej skłaniałbym się ku wersji że stanowiska PG nie można łączyć wg nowych przepisów z funkcją posła i że nie można było tego robić także przed 2011 r. (więc już wtedy było niezgodnie z prawem, a teraz do tego wróciliśmy).
"Kompetencje Prokuratora Generalnego, poprzez fakt, że jest on naczelnym organem prokuratury, są bardzo szerokie. Prokuraturę wszak stanowi Prokurator Generalny i podlegli mu prokuratorzy (art. 1 ustawy o prokuraturze). Wobec przedstawionego
raczej skłaniałbym się ku wersji że stanowiska PG nie można łączyć wg nowych przepisów z funkcją posła i że nie można było tego robić także przed 2011 r


@Wykoppeel1230: A było robione...... chyba, że było tak jak mówiasz a ja o tym nie wiem.

(więc już wtedy było niezgodnie z prawem, a teraz do tego wróciliśmy).


@Wykoppeel1230: I od 1997 była dosłownie taka patologia? xD

To opis sprzed 2011 i
Jednak jak to działało do 2012/2013, kiedy to prokurator generalny dostał oddzielne stanowisko a nie minister jak do tej pory? Od 1997 tak bylo( )


@Kaczypawlak: Trzeba by porównać jakie kompetencje posiadał PG w ustawie o prokuraturze, a jakie teraz posiada w ustawie prawo o prokuraturze, druga sprawa to trzeba zbadać, którzy PG przed 2012/2013 sprawowali mandat posła, bo nie wszyscy PG posłami byli.