Wpis z mikrobloga

Ale combo z tymi światłami. Takie przy okazji pytanie, czy do tego typu dokładanych reflektorów potrzebna jest jakaś procedura legalizacyjna, jakaś homologacja czy chociażby badanie techniczne alboco? Jak na moje oko, to na pewno te dodatkowe reflektory stanowią zagrożenie dla pieszych w razie potrącenia.

#samochody #motoryzacja #stacjakontrolipojazdow #przeglad #prawo #oskp
pogop - Ale combo z tymi światłami. Takie przy okazji pytanie, czy do tego typu dokła...

źródło: comment_2OSfLSglQySwa2zTznpuo6VniP5Hmiu0.jpg

Pobierz
  • 14
@Ex3: tak, po cholere tego uzywac. Jesli samochod ma fabrycznie montowane wkomponowane w lampy ok, fajnie to wyglada, dobrze swieci, ale te wszystkei chinole z ktorymi ludzie jezdza i zakladaja jako dodatkowe to na 80% ktore widze, albo za mocno swiecia, albo jeden swieci a drugi nie, albo jak daja kierunkowskaz to im gasna, no jakas masakra to jest. Powiedz mi po co montowac LEDy w samochodzie ktory fabrycznie nie byl
Powiedz mi po co montowac LEDy w samochodzie ktory fabrycznie nie byl do tego przystosowany?


@Winters_III: np. po to że przy 40 stopniowym upale, w mega słoneczny dzień w tym kraju musisz jeździć na światłach. Przez jazdę 24 h na dobę na światłach trzeba bardzo często wymieniać żarówki, niszczą się klosze. To jest po prostu tańsze. A jak masz ksenony to już w ogóle

czy do tego typu dokładanych reflektorów potrzebna
@goferek: jeśli są to markowe (fabryczne) ledy które nie walą po gałach albo jeden świeci drugi nie to takie montowanie LEDów jest jak najbardziej ok.
@Adams_GA: ksenony jestem w stanie jeszcze zrozumieć, ale zwykłe zarówki nie widzę problemu, aż tak zaraz klosze Ci się nie popsują, wystarczy nie używać chińskich żarówek za 5 zł z carefour. Np. popularne w tym sklepie Bottari (czy jakoś tak) sprawiają, że klosze matowieją po