Wpis z mikrobloga

Nocne, szerokie niebo z #krynicamorska, podejście drugie.
Mocne światła na dole to oddalone o około 45 km #trojmiasto zanieczyszczające nieboskłon swoim światłem, no dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy okazji robienia zdjęć spotkałem pana Henryka, czterdzieści lat na morzu, pracował w gdyńskiej stoczni Komuny Paryskiej. Teraz co noc dogląda namiotów na plaży w Krynicy z grosze wyglądając przy tym jak żulek. Chyba miło mu było, że ktoś pogadał z nim jak z normalnym człowiekiem. W środku nocy :)
#astrofoto #mojezdjecie
źródło: comment_MrVCHF8BNWOC6ugeGup9fipoOWOW8tn7.jpg
  • 28
@gastxxx: no szum to tylko suwakami korygowałem, zrobiłem darkfame'a ale nie wiedziałem jak odjąć jedno od drugiego :P używałem DPP
Chodzę zawsze na plażę kawałek od głównych wejść. Jest jeszcze pare miejscówek, np nad zalewem na promenadę, dzikie plaże ( ͡° ͜ʖ ͡°) można znaleźć kilka fajnych motywów.
@Kid_A: robiłem na czuja, jak zawsze
@JezelyPanPozwoly powiem tak, jak robisz z jednej klatki to nie ma sensu robić darka, bo body ma pewnie swoje odszumianie - poznasz to po tym że po naświetlaniu właściwym robi samo drugie o tym samym czasie, tylko zasłonięta matryca. Jak masz takie warunki to polecam deep sky stacker, trochę klatek trzeba nastukac na początek, ale efekty są o niebo lepsze bo uzyskujesz czasy liczone w minutach. No i szum dodatkowo świetnie usuwa
@JezelyPanPozwoly: do deep sky stacker to pewnie z 30-40 klatek trzeba bedzie nastukac na poczatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) ale plus taki ze czesc bedzie mozna pozniej wykorzystywac (przy takich samych temp oczywiscie)