Wpis z mikrobloga

[TLDR] upralem wnetrze i czuje dobrze czlowiek

Nie chce zebyscie czuli ze zaniedbuje tag i nic sie nie dzieje w sprawie osiolka. Nie mialem czasu napisac, bo dzieje sie az zbyt wiele. Bedac calkiem szczery dzis rozebralem silnik na kawalki, ale o tym w nastepnych postach.

Tymczasem opisze jak spedzilem niedziele nad volvo, a spedzilem ja intensywnie. Ponstanowilem zabrac sie za wnetrze auta, bo bylo w dosc odrazajacym stanie. Ewidentnie w aucie bylo palone, kurz jaki byl wgryziony w mieciutkie fotele byl nie do przezycia. Sam alergii nie mam, ale nie zazdrosze alergikowi, ktory mialby ze mna jechac.

Wypozyczylem odkurzacz pioracy Karchera i zaczela sie zabawa. A jak sie bawic to na calego, wiec wymontowalem fotele pod ktorymi znalazlem mase pokruszonej gabki oraz jeszcze jeden klucz do samochodu PIC

W bagazniku rowniez bardacha. Myslalem, ze wykladzina bagaznika jest zmechacona ale okazalo sie ze to zwykle psie wlosy PIC2

Ponadto plamy po jakichs tlustych rzeczach PIC3

W pierwszej kolejnosci porzadne odkurzanie PIC4

Nastepnie pranie podlogi PIC5

Pozniej zabralem sie za fotele. Bylem zaskoczony ich zmiana barwy na orginalana. Po lewej widac brudny fotel, a po prawej juz wyprany PIC6

Jako, ze byla to niedziela to rowno o dwunastej zrobilem przerwe na kawe. Jako ze pijam kawe czarna, zdjecie przedstawia dosyc osobliwe porownanie wody z proszkiem piaracym vs woda mineralna i wody brudnej vs kawy PIC7

Na koniec majac juz fotele na wierzchu przesmarowalem prowadnice smarem litowym. Little liten never killed nobody ( ͡° ͜ʖ ͡°) PIC8 zdjecie akurat foteli z mojego drugiego auta

Jeszcze pare 'przed i po'. Podloga bagaznika wyprana vs brudna PIC9

Czysta tapicerka fotela vs brudna. Chyba najlepiej obrazuje progres PIC10

Pod koniec chcialem zaapelowac do wszystkich mirkow. Poza polyskiem lakieru dbajcie o wnetrza swoich 4 kolek. W mysl zasady "auto to ostatnia rzecz jaka na siebie zakladasz" ( ͡° ͜ʖ ͡°) calosc kosztowala mnie 60zl za proszek pioracy (a zostalo na jeszcze 3 samochody) i 70zl za wypozyczenie odkurzacza na weekend. Naprawde bylo warto

#volvo #volvofanclub #detailing zapraszam do obserwowania tagu z majstrowania przy volvo -> #volvobc
źródło: comment_vVTDB0Lr2E3afNeuMQOdp45wOyAMAcCU.jpg
  • 2