Wpis z mikrobloga

Będąc u mechanika widziałem, że jego sąsiad hoduje sokoły wędrowne. Pomyślałem sobie "Ciekawe ile taki sokół kosztuje i utrzymanie tego wszystkiego. Mając takiego sokoła to wszystkie loszki w okolicy moje.".
Wyobrażacie sobie to? "Ej, Anon, masz ty jakieś zainteresowania?". I wtedy (ubrany cały na biało) gwiżdżę i po chwili przylatuje mój sokół. Potem muszę go wypuścić, żeby przyniósł mopa albo jakąś inną ścierkę, bo pod loszką już kałuża i trzeba posprzątać.
Wracam więc do domu i chcę się czegoś dowiedzieć o tych sokołach, aż w końcu trafiam na forum o sokolnictwie. Znacie tych internetowych hobbystów, co nie? Chcecie się spytać ile taki sokół kosztuje, oczekujesz konkretnej kwoty, linków do hodowców itd., ale członkowie elektrody mają chyba też hodowle sokołów, bo trafiasz na takie coś.

#heheszki trochę #elektrodacontent
hanny70150 - Będąc u mechanika widziałem, że jego sąsiad hoduje sokoły wędrowne. Pomy...

źródło: comment_UeKAuAHK7Pthj7abd02jWBdMjrvTJg34.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?... Na mirko jak w chlewie gównem obsranym jest. forumowicze ładnie wyjaśnili noobowi, że sokolnictwo to zajęcie nie dość, że drogie to jeszcze i czasochłonne a mirasy zamiast przytaknąć z uznaniem toczą suchą bekę pełną nieśmiesznych żartów. Przeklęta idiokracja :\
  • Odpowiedz
@hanny70150: Ludzie tam zachowują się jak zachowują, ich sprawa, ale jak widzę teraz te "troll posty" od wykopków to aż mnie skręca z zażenowania. Nie dało się tej informacji znaleźć gdzieś na stronie z ogłoszeniami? Pomimo ich absolutnego braku kultury, niejako rozumiem podejście, a dało się raczej reakcję przewidzieć, często takie zamknięte grupy hobbystów źle traktują nowych. Dlatego też unikam forów.
  • Odpowiedz
Tylko w tym hejcie nie zapomnijcie o jednej rzeczy - sokół to zywe stworzenie, a nie zabawka i wabik na loszki. Lekarze weterynarii zajmujacy sie egzotycznymi zwierzętami codziennie widza cierpiace i umierajace zwierzaki, bo ktos sobie postanowił kupic papuzke czy jaszczurke nie wiedzac nic o jej utrzymaniu, ale taki kameleon jest spoko, nie?
Wiec tak przymierzajac sie do kupna jakiegokolwiek zwierzęcia najlepiej najpierw przeczytac o tym jak sie nim zajmowac, jakie warunki
  • Odpowiedz
ehhh, chciałem trochę poheheszkować mając dalej w pamięci pastę o fanatyku wędkarstwa i internetowych hobbystach, ale widzę, że gimby ze szkoły wróciły i nie potrafią żyć w społeczeństwie. Całą zabawę potrafią zepsuć przez ten gimbohumor ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@hanny70150: IMO gość z forum trafnie odpowiedział. W jego poście bardzo dużo troski o zwierzęta i doświadczenia. Fajnie też, że stawia ideę ponad wartości materialne.
Tym bardziej dla gościa propsy, że wyczuł przegrywa, który na sokoły chce wyrywać "loszki" (#rakcontent).
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Raczej pewnie chodzi o codziennie wyjazdy "za miasto" aby ptaszek mógł pofruwać kilka godzin i nie stracić poczucia natury. Samo karmienie to pewnie rzucenie jakiegoś szczura hodowlanego, a sprzątanie raczej nie jest aż tak bardzo kłopotliwe.
  • Odpowiedz
Tak masz na każdym forum specjalistycznym


@Vault-Tec: ja znam forum specjalistyczne o latarkach, gdzie pytając o Wypalaczoczu do 100zł polecą Wypalaczoczu za 60 zł, ładowarkę za 3$ i podadzą namiary, gdzie kupić firmowe baterie za półdarmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@8Dawid88: W pracy zamawiali sobie te specjalne kubki do yerby to się okazało, że ktoś kupił taki sam kubek, ale na szczoteczkę do zębów wcześniej w markecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście nie muszę mówić o cenowej przebitce w sklepie z yerbą
  • Odpowiedz
@M4lutki: przeglądałem ten wpis z niedowierzaniem, że wszyscy tak orają gościa z forum, skoro w gruncie rzeczy pisze bardzo rozsądnie. Głupotą jest kupić zwierze wymagające wiedzy i umiejętności w ramach swoich zachcianek. To zawsze źle się kończy.
  • Odpowiedz