Wpis z mikrobloga

Mirki powiedzcie mi jak zatrzymać eksportowanie surowców w Hearts of Iron 4.
Do szału już mnie dopraowadza to jak widzę że eksportuję 200 jednostek stali przez co mam jej niedobory i muszę ją importować zamiast zwyczajnie ograniczyć ilość tej którą wysyłąm w świat...
Na tej samej zasadzie buduję sobie rafinerie dla produkcji ropy i gumy ale i tak muszę importować bo wszystklo automatycznie jest sprzedawane.

#heartsofiron #hoi4 #paradox #paradoxinteractive #hearts
  • 12
@ChichyKun: Nie ma kontroli, i nie zawierasz umów bezpośrednio, po prostu wypuszczasz określony procent surowców na rynek i inne państwa mogą je kupować dlatego kiedy wchodzisz w handel możesz wykupić sporą część surowców od każdego państwa i nie pieprzyć się z zabawą w wymianę surowców, zmiana polityki to jedyny sposób na kontrolowanie ilości surowców jakie masz, przynajmniej do czasu DLC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krol_Pontaru: Jest parę rzeczy do których bym się przyczepił ale generalnie tak ja bałem się że 4 pójdzie w stronę trójki tak to chyba najlepsza część HoI, jedyny minus jest taki że nie można już tak łatwo zmieniać sobie polityki kodem "freedom" i kończyć niechcianych wojen które zaburzają scenariusz poprzez przelogowanie się i użycie "acceptall", zawsze lubiłem robić takie scenariusze w Darkest Hour :D
@Xardin: Ano był i często go używałem ale przy dużych niedoborach w pozniejszych latach gry (u mnie gra przeciągała się do lat 50 bardzo często) i przy olbrzymim przemyśle który ciągle rozbudowywałem ostatecznie automat i tak nie do końca ogarniał handel, zwłaszcza jak nienawidziło mnie pół świata i niekoniecznie chcieli ze mną handlować.
Bo powinno być tak, że jeśli brakuje np. ropy to powinno zabierać ją z eksportu a nie importować. Wkurzające to jest, bo np eksportuje 800 gumy a importuje 300, bo "brakuje"


@Pituch: tak to jest zrobione z premedytacją. masz wolny rynek i bonusy z tym związane, ale też też większość surowców wypuszczasz na rynek. w sumie to gospodarkę wolnorynkową najlepiej mieć jak jest się krajem bez żadnych pokładów surowców. jak IRL