Wpis z mikrobloga

@Vincenzo: schufa to prywatna instytucja. Wejdź na ich stronę i sobie zamów. TYLKO, że Ty się dopiero przeprowadziłeś do Niemiec, więc i tak Ci nie wystawią, bo nie masz żadnej historii płatności. Możesz kombinować z zaświadczeniem z Polski.
Dodatkowe info: raz do roku można poprosić o bezpłatne zaświadczenie z schufy.
  • Odpowiedz
@tusiatko: dokładnie, najlepiej online, tylko że jak jesteś "od wczoraj" w Berlinie/Niemczech to niby co miałoby być w tej szufie? No chyba ze masz juz konto w banku, to wtedy to będzie, bo banki takie rzeczy jak girokonto zgłaszają do schufy
  • Odpowiedz
@tusiatko: babka, która pomaga mi znaleźć mieszkanie na stałe powiedziała, że czysta schufa to też dobrze i wskazała konkretny postbank do którego mam pójść. Da się to zrobić online?
  • Odpowiedz
www.meineschufa.de, pewnie trzeba sie zarejestrować i zapłacić, nigdy przez internet schufy nie załatwiałam, także nie będę się wypowiadać na 100 %
  • Odpowiedz
@Berlinianka: ok, widzę, że trzeba potwierdzić tożsamość na poczcie i poczta odsyła do Schufy potwierdzenie tożsamości. Jest sposób, żeby dostać kwitek od ręki? Bo w ten sposób to może trochę potrwać.
  • Odpowiedz
@oskar_15: Dzięki wielkie. Jednak zależy mi na czasie, więc będę musiał zapłacić te 30€, ale z tego co się zorientowałem to właśnie w postbanku wydadzą od ręki.
  • Odpowiedz