Wpis z mikrobloga

Katolik napisał:
mówiłem, większość ludzi to idioci.

Katechizm Kościoła Katolickiego uczy:

27 Pragnienie Boga jest wpisane w serce człowieka, ponieważ został on stworzony przez Boga i dla Boga.

31 Człowiek stworzony na obraz Boga, powołany, by Go poznawać i miłować


#1050niespojnosci (1050 popularnych niespójności w wierzeniach ludzi religijnych)

1049 - 1 = 1048 (poprzedni)

Mała dygresja. W próbie reprezentacyjnej społeczeństwa większość nie może być idiotami, ponieważ rozkład inteligencji jest rozkładem normalnym. Więcej na ten temat.

#religia #katolicyzm #rozkminy
  • 9
Mała dygresja. W próbie reprezentacyjnej społeczeństwa większość nie może być idiotami, ponieważ rozkład inteligencji jest rozkładem normalnym.


@tgdnx: Nie do końca, bo ludzie przejawiają idiotyzm na różnych płaszczyznach, a idiotyzm =/= inteligencja. Inteligentni ludzie potrafią być zaskakująco niedorobieni w niektórych sprawach.
@RozowyPionekZnalezionyPod10cmKurzu: mam nadzieję, że pytasz o niespójność religijną, bo logiczna została wyłożona. Wg. KKK Bóg stworzył ludzi na swoje podobieństwo, na swój obraz. Twierdzenie, że Bóg produkuje idiotów mocno rozmija się z nauczaniem kościoła.

idiotyzm =/= inteligencja

@Floyt: źródło poproszę.

Inteligentni ludzie potrafią być zaskakująco niedorobieni w niektórych sprawach.

@Floyt: nawet jeżeli potrafią, to uważasz, że stanowią większość?
@tgdnx:

źródło poproszę.

Może jeszcze frytki do tego? Pod stołem żyjesz? Nigdy nie spotkałeś się z tym aby osoby np z tytułami naukowymi nie potrafiły obsługiwać komputera, smartfona, albo robić inne PODSTAWOWE rzeczy?

nawet jeżeli potrafią, to uważasz, że stanowią większość?

Zdecydowanie. Spotykałem się z tym w pracy nie jednej ale kilku na porządku dziennym.
@tgdnx: Źródła, źródłami, logika logiką, popieram podejście, ale doświadczenie mówi co innego, i sprawdza się.
Co do 1. może źle się wyraziłem, fakt jest faktem że inteligentni ludzie przejawiają ciemnotę na pewnych płaszczyznach
2. być może, jest, fakt faktem gdybym dał ci kilkadziesiąt przykładów mógłbyś zmienić zdanie.
Źródła, źródłami, logika logiką, popieram podejście, ale doświadczenie mówi co innego, i sprawdza się.

@Floyt: Poczytaj o tym dowodzie anegdotycznym, dla własnego dobra. Pozdrawiam cieplutko.