Wpis z mikrobloga

@HerhontMistrz: ostatnio Królestwo w Budowie i Wyspa Skye mi się spodobały, a zawsze polecam gry z mojej topki:
Dolina Kupców, Ewolucja: Pochodzenie gatunków, Szalone zegarki, GOSU, Neuroshima Hex,
  • Odpowiedz
@HerhontMistrz jeśli chodzi o party to polecam "doble" (czy jakoś tak, okrągłe pudełko) świetna gra na spostrzegawczosc, wszyscy chcą w to grać nawet jeżeli na początku są niechętni
  • Odpowiedz
@HerhontMistrz: Nie rozumiem, dlaczego niby Pandemic Legacy jest "najlepszą" grą na BGG (bo rozumiem, że pisząc tak sugerowałeś się tym). Jak dla mnie gier planszowych, mechanik, tematyk jest tyle, że nie da się powiedzieć "najlepsza". Można porównywać, np. Osadników z Catanem i dla większości graczy jedna z tych gier będzie lepsza, ale dziwi mnie obecność Pandemic Legacy na 1. miejscu w tym rankingu. Mam wrażenie, że steruje tym bardziej popularność i
  • Odpowiedz
@Reality: Chodziło mi głównie o to że Pandemic jest grą na raz i jest niepowtarzalna jeśli o to chodzi, no i też zważywszy na jej hype :p Oczywiście że zależy co kto lubi bo komuś może się ona totalnie nie spodobać. Ja głównie uwielbiam gry logiczne/zagadkowe albo takie w których działa wyobraźnia i tak naprawde większą role pełnią ludzie niż sama gra( coś jak Dixit czy Time Stories) Ekonomiczne już troche
  • Odpowiedz
@HerhontMistrz: Fury of Dracula (3rd edition). Oczywiście trzeba lubić koncepcje 1 vs reszta. Ale emocjonujące planowanie, unikanie pościgu i rzucanie się na łowców kiedy księżyc jest najwyżej na niebie stanowi nie lada frajdę. Gra mocno nastawiona na planowanie i myślenie więc dla ludzi którzy się wczuwają.

Posiadłość Szaleństwa. Druga gierka 1 vs reszta która przez segmentową planszę z różnymi scenariuszami i kartami zdolności potrafi miło zaskoczyć. Zwłaszcza iż po zapoznaniu się
  • Odpowiedz