Wpis z mikrobloga

Do końca sezonu i mojej pracy na #majorka zostały dwa miesiące. Będąc z wami szczery, po tym co tu zobaczyłem i przeżyłem, ciężko mi sobie wyobrazić powrót do Polski na stałe. To chyba jest klątwa emigranta, za granicą poznaje się wielu ciekawych ludzi, o odmiennej kulturze i poglądach, ciężko jest z tego zrezygnować. A jeśli chodzi o Majorke to dochodzi do tego jeszcze idealnie czysta i ciepła Woda, piękne widoki i świetne jedzenie. Nie trzeba się tez martwic o finanse. W byle jakiej pracy można zarobić wystarczająco by opłacić mieszkanie, jedzenie i jeszcze odłożyć. Mimo wszystko i tak ciągle mnie do Polski, a raczej do rodziny i przyjaciół. Sam nie wiem co robić, wracać czy lecieć w inne miejsce i pozostać emigrantem...
Ale tak czy siak, pozdrowienia z Majorki :D
#piternamajorce #emigracja #pokazmorde
Pobierz piter91r - Do końca sezonu i mojej pracy na #majorka zostały dwa miesiące. Będąc z wa...
źródło: comment_SBEJemxb6APCVI7DKQWKOL0BHv9RGldq.jpg
  • 46
@plumkajacy_kalafior: napisałam komentarz pod spodem, gdzie wyjaśniłam co miałam na myśli. Mieszkam tam (teraz już nie na stałe) od ponad 7 lat i wiem, że zima jest dołująca, nawet dla tych co mają stałą, niesezonową pracę. Jak masz samochód to jeszcze pół biedy, bo 1-2 zimy możesz spędzić na dokładnym zwiedzaniu wyspy, ale potem możliwości się kończą.
@tusiatko: a w Polsce jak idzisz pracować do innego miast niżw którym dorastałaś to z kim się socjalizujesz niby>?
No mi chodziło o przypadek zamieszkiwania PALMA de MAllorca a nie wyspy jako takiej. W mieście chyba jest popyt na prace, czyż nie? PEwnie głównie dla ludzi z konkretnymi kwalifikacjami a nei dla ludzi bez kwalifikacji ale pewnie coś tam jest.
@plumkajacy_kalafior: no ja mówię o Palmie ciągle, bo o małych miejscowościach nawet nie ma co myśleć xd no ale gdzie byś chciał pracować? Z dużych biur jest tui, hotelbeds, melia i iberostar, wszystkie z turystyki i owszem są duże, ale aż tyle ofert to tam nie ma. Poza tym masz mniejsze biura kilkuosobowe, najczęściej agencje nieruchomości, ale u nich tym bardziej liczba wolnych posad jest mała. Są niby hotele, ale hotele