Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem na etapie składania roweru typu cross/treking pod koła 28 cali. Wiem na jakich podzespołach go złoże, jednak jeden element pozostaje niewiadomą - rama. Rozglądałem się i rzuciła mi się w oko rama Accent Nordkapp, bo jest w dość dobrych pieniądzach. Czy ktoś z was zna podobną bądź lepszą ramę w okolicach 500zł? Byłoby miło gdyby miała możliwość chowania przewodów w ramie, miejsce pod montaż hamulca tarczowego i dużą ilość otworów na ew. bagażnik. #rower
  • 16
@Axonn: Jak ja składałem crossa to pamiętam, że ciężko było z wyborem ram. Udało mi się ostatecznie kupić za około 700zł ramę ze sterami i sztycą wyjętą z gotowego roweru. Wymaga to rozesłania jakichś 250 maili, ale jest możliwe.
@Axonn: chcesz składać rower na ramie za 500 złotych? I jeszcze nie wiesz jakiej?
Jak masz takie podejście to kup gotowy i z czasem wymień na lepsze. Przecież sam amortyzator,stery kosztują chore pieniądze. Tańszych, sensownych, ram niż accenta nie ma. Chyba że po znajomości, na dużej promocji, okazji itp.
@MrSzatanek: Napęd Deore/LX 3x9 + manetki alivio. Hamulce mam do wyboru albo mechaniczne avid db5 albo hydrauliczne deore m615. Plan jest taki, żeby w miarę tanio kupić komponenty, i mieć rower na dłuższe wycieczki
@sailor_73: To będzie mój 3 rower (poza dirtem i enduro) Jak będę sie pozbywać to dam znać ( )
@recc: Wiem że w tej cenie nie ma szans na dostanie