Wpis z mikrobloga

Ile czasu powinno zająć uruchamianie W10 na SSD od momentu wciśnięcia przycisku do pulpitu? U mnie jest to około 30 sekund a jak patrzę, jak niektórzy piszą o 10s to wydaje mi się to trochę nierealne.
Do momentu pojawienia się logo Windowsa mijają jakieś 23 sekundy, potem idzie już szybko.
Płyta główna: Asus Z170 Pro Gaming, dysk SSD GoodRam Iridium Pro + HDD
#komputery #pcmasterrace
  • 25
  • Odpowiedz
@emka07: To jest realne, znajomy tak ma. Też posiadam tę płytę i ona się długo uruchamia, to znaczy od momentu naciśnięcia przycisku do inicjalizacji BIOS mija z 15 sekund, nie wiem z czego to wynika ale to wkurza
  • Odpowiedz
@emka07: i mniej więcej tyle czasu to zajmuje. Jak widzę jak niektórzy sobie walą, że ich komputer się uruchamia w 5 sekund, to warto się dopytać, czy chodzi im o czas od wciśnięcia power do pojawienia się w pełni sprawnego pulpitu (jak ty piszesz), czy o czas od momentu pojawienia się "zapraszamy" do pulpitu. A dla niektórych "uruchamianie się komputera" jest mierzone czasem tego drugiego...
  • Odpowiedz
@emka07 u mnie to dokladnie 20 sek na laptopie, od nacisniecia przycisku do pulpitu. Z logowaniem przez czytnik linii papilarnych. 4s przy wybudzeniu z uspienia.
  • Odpowiedz
@emka07: Przyczyn szukałbym w biosie. Sprawdź jaką masz kolejność botowania, tryb pracy dysku, może być tez włączone sprawdzanie dysku smart przed startem systemu itp. Ale w sumie jak ci nie przeszkadza to bym to olał. U mnie notek do samego biosu startuje z 30s ale nie chce mi się z tym nic robić.
  • Odpowiedz
@emka07: mnie sie włącza od przyciśnięcia przycisku do pulpitu, razem z wpisaniem hasła około 15 sekund. Mam laptopa, 4gb ramu, i3 jakiś i SSD 128gb cruciala. Windows 10 zainstalowany od zera na czysto
  • Odpowiedz
  • 0
@emka07 U mnie jest podobnie z tą samą płytą główną. Kwestia długiego czasu POST. Testowałem z odłączonymi innymi dyskami, urządzeniami USB i z wyłączeniem sprawdzania RAMU to już udało się uzyskać jakieś sensowne wyniki. Nie jestem pewien czy partycja na HDD ma jakiekolwiek znaczenie bo w czasie inicjalizacji biosu to wogóle nie jest sprawdzane. Jak znajdziesz przyczynę problemu to daj znać bo mi się nie udało a konfigurację mam identyczna ^^
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: A moim zdaniem masz w głowie nawalony ale ty. Bardzo dobrze mu się włącza system. 10 sekund to się sam BIOS ładuje, jak czytam te wasze mitomańskie opowieści że od wciśnięcia power do pulpitu w 10 sekund to mnie pusty śmiech bierze.
  • Odpowiedz