Wpis z mikrobloga

Też macie takie dziwne myśli, że chcielibyście mieć dzieci, ale skóra wam cierpnie na samą myśl, że poślecie je do szkoły? Sami wiecie jak jest w polskich szkołach. Konkurs kto ładniejszy kto bogatszy, znerwicowani nauczyciele. I takie niewinne dziecko wejdzie w ten świat. Sama pamiętam swoje pierwsze wrażenia ze szkoły. Traci się wtedy jakąś część tej dziecięcej radości i zauważa się, że ktoś może nas nie lubić...bez powodu, albo z powodów tak śmiesznych, że jest to absurdalne. Jesli dziecko nie wie, że ma duży nos albo niemodne ciuchy to sie w szkole tego dowie itp itd. #rozkminyzdupy
  • 23
@kaszkai: A czy to nie jest część wychowania? Według mnie bezstresowe wychowanie nie sprawdza się, dziecko musi po części doświadczyć, że nie zawsze jest różowo. A gdy naprawde jest mu źle, wtedy powinno wiedzieć, że rodzic jest w stanie mu pomóc.
@dombol: Masz rację. Nie mówię o bezstresowym wychowaniu. Tak sobie po prostu myślę, że szkoda, ze ludzie są jacy są;) i trzeba się specjalnie przygotowywać na starcie z nimi ;).
@kaszkai: Dlatego cieszę się że poślę córkę do naszej wiejskiej podstawówki, gdzie jest jedna klasa z każdego rocznika. W zeszłym roku widziałem jak budowały bazę z desek i liści w jakimś zaułku za szkołą, a składaki (chyba jeszcze po rodzicach) wciąż stoją pod szkołą. Oczywiście są też mamusie podjeżdżające kaszkajami i Q7 pod same drzwi ale wciąż są w mniejszości.
@kaszkai wlasnie dlatego szkola to #!$%@? okres. Pelno kretynow, ktorzy od pacztku mają latwiej od innych, bo są bogatsi i przez to śmieją sie z tych co nie mają.polska szkola to wylegarnia patologi
@kaszkai: Ciesz się, że nie chodziłaś do szkoły zaraz po upadku PRL. Bójki, prześladowania, samobójstwa, sekty satanistyczne, dresiarze. Dopiero pod koniec mojej nauki jakaś tam normalność była. Wolałbym chodzić do współczesnej szkoły niż do tej #!$%@? z lat 90.
Bójki, prześladowania, samobójstwa, sekty satanistyczne, dresiarze.


@myszczur: Przecież wszystko to nadal istnieje, może poza sektami satanistycznymi i samobójstw mniej.

polska szkola to wylegarnia patologi


@05litra: Nie tylko polska, myślisz, że za granicą nie ma rozpuszczonych lanserow?