Wpis z mikrobloga

Co #!$%@?ł #lubin to głowa mała! Do tej pory była tam darmowa komunikacja miejska ale koszty spore, choć przed wyborami prezydent Raczyński twierdził, że to nie problem.
Można przecież koszty zmniejszyć wyciągając jakąś dotację z #ue.
Znalazła się dotacja na przejazdy dla dzieci w wieku szkolnym i co wynikło z tego?

Ano to, że każdy śmierdzący żul, alkoholik, degenerat, pedofil i innej maści zboczeniec może jeździć w mieście Lubin autobusem komunikacji miejskiej bezpłatnie i bez spełniania żadnych określonych warunków. Po prostu wsiada i jedzie gdzie chce i kiedy chce.
Z tego przywileju nie mogą natomiast skorzystać dzieci w wieku szkolnym.
Aby dziecko mogło jeździć autobusem nie narażając rodziców na dotkliwe kary finansowe, rodzice muszą wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek o udzielenie wsparcia... dodatkowo dziecko musi posiadać każdorazowo przy sobie bilet miesięczny z hologramem po który rodzic musi zgłaszać się co miesiąc. Obowiązkiem dziecka jest też posiadanie legitymacji szkolnej (juz od 1 go września!). W autobusach będą prowadzone kontrole i w przypadku nie spełnienia jednego z powyższych warunków nakładane każdorazowo kary pieniężne w wysokości 120 zł.
Można?


#bekazpodludzi
  • 9
  • Odpowiedz
@Stefanson: mieszkańcy powinni zrobić raban na najbliższej radzie miasta i sprawę załatwić.
Ehh, jak to cudownie kiedy trafia odpowiedni człowiek na odpowiednie miejsce. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stefanson: Wychodzi na to, że wg Raczyńskiego żul>dziecko. No ale co tam, ważne, że hajs się zgadza -.-
@bvszky: Ja już dawno zrezygnowałam z jazdy lubińską darmową komunikacją. Nie dość, że śmierdzi, to jeszcze w godzinach szczytu jest taki tłok, że nie da rady oddechu złapać.
  • Odpowiedz
@Stefanson: Komunikacja publiczna jest od 1 lipca zarządzana przez powiat, nie miasto, więc co ma do tego Raczyński. Dodatkowo powiat lubiński był/jest mocno zadłużony więc nie ma w tym nic dziwnego że szukają oszczędności.
  • Odpowiedz
@Stefanson: Legitymacja z poprzedniego roku jest ważna do 30 września następnego, sześciolatka-pierwszoklasisty nikt raczej nie puszcza samopas autobusem, do czasu zdobycia pierwszej legitymacji liczy się oświadczenie opiekuna.
  • Odpowiedz
@Stefanson: No i po co siejesz ferment xD Przecież tutaj chodzi o to, żeby miasto nie dawało hajsu z własnej kieszeni, tylko Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

http://www.lubin.pl/wroca-bilety-i-kontrole-autobusowe/

Taka konstrukcja nie została wprowadzona przypadkowo. Pozwala ona gminom z powiatu lubińskiego na niższe koszty obsługi komunikacji, ponieważ – w myśl obowiązujących przepisów – za przejazdy dzieci objętych programami wyrównywania szans edukacyjnych PKS-owi zapłaci Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.


Więc to chyba dobrze, że więcej
  • Odpowiedz