Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do korekty wady wzroku (L i P -2,5) i dlatego mam kilka pytań:
1. Jakie kliniki możecie polecić z własnego doświadczenia lub najbliższych (Kraków i Warszawa)
2. Jaka metoda biorąc pod uwagę, że zależy mi na optymalnym stosunku cena-jakość (niekoniecznie najdroższe z możliwych)
3. Jak to jest w trakcie operacji? Ostatnio w jakimś programie TV mówili, że wkładają/zakrapiają tak oczy, że nie można nimi ruszać a właściwy zabieg (wiązką laseru) trwa około kilku sekund na oko. Jak to się ma do rzeczywistości? Po ilu dniach można normalnie funkcjonować i cieszyć się "nowym wzrokiem"?

Chodzi mi o praktyczną wiedzę, a nie teoretyczną z ofert poszczególnych klinik, z których niekoniecznie można wyciągnąć odpowiedzi na powyższe pytania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oczy #wadawzroku #medycyna #okulary #lekarz #okulista #warszawa #krakow #kiciochpyta
  • 6
@Wafelkowy_Szczupak: Jest Klinika w Kaliszu, nie pamiętam nazwy. Masa moich znajomych robiła tam laserową korekcję, za oboje oczu zapłacili tylko 3.000. Bardzo polecają, musiałbyś poszukać w Kaliszu. Sama będę tam pewnie robić korekcję, jak tylko uzbieram hajsy. ;) Tylko tyle mogę Ci powiedzieć, na przebiegu procesu się nie znam. Na pewno dostajesz specjalne soczewki i po 2 tyg. musisz tam wrócić je wymienić, a potem Ci ściągają i już, cieszysz się
@Wafelkowy_Szczupak: trochę Ci nie pomogę, a może nawet namieszam, ale kiedyś kumpel słusznie zauważył - ilu znasz optyków/okulistów którzy sami zdecydowali się na laserową korekcję wzroku? Ponoć to mocno doraźne jest.

Jednak nie mam merytorycznych argumentów, mnie trochę odrzuca wizja samego zabiegu i zawsze jakieś (pewnie małej) szansy na powikłania.