Wpis z mikrobloga

Wrzucę to jeszcze, bo często można spotkać na wykopie komentarz w stylu "Dla np. Brytyjczyków Polacy to to samo co Arabowie", "Im to nie robi różnicy - dla przeciętnego Niemca jesteś taki sam jak Turek, czy Somalijczyk - podczłowiek".

Otóż nie drodzy państwo, tutaj ktoś na szwedzkim forum poruszył sprawę niedawno zamordowanego w UK Polaka - tego napadniętego przez 5-6 osób. Jakie są komentarze na temat Polaków? Praktycznie same pozytywne, że ciężko pracują, i że nie rozumieją jak np. Brytyjczycy mogą się tak wyżywać na Polakach, skoro tak na prawdę nie robią żadnych problemów, ciężko pracują, a inne narody np. Pakistańczycy mają gangi, zabijają ludzi, ale ich jakoś nikt nigdy nie krytykuje. Dostrzegają problem rasizmu wobec białych.
To tak tylko, żeby was uświadomić, że inne nacje jednak dostrzegają bezproblemowość, fachowość i pracowitość Polaków za granicą. Oby tak dalej!

Jak was bardziej ciekawią komentarze to wrzucajcie w translator, całość tutaj: https://www.flashback.org/showthread.php?p=58345084&posted=1#p58345084

#wiadomoscizeszwecji #szwecja #uk #imigracja #imigranci #polacy #stereotypy
  • 20
Wrzucę to jeszcze, bo często można spotkać na wykopie komentarz w stylu "Dla np. Brytyjczyków Polacy to to samo co Arabowie", "Im to nie robi różnicy - dla przeciętnego Niemca jesteś taki sam jak Turek, czy Somalijczyk - podczłowiek".


@no_i_w_ogle: Nawet jeśli jest w tym coś prawdy, to przecież to przeczy logice. Polacy wywodzą się z tego samego, europejskiego kręgu kulturowego, co Anglicy czy Niemcy. Fakt, może różni nas to, że
@no_i_w_ogle: @kw401: Powtórzę to co pisałem tutaj już wielokrotnie-to nie jest dyskusja faktów, a emocji. Dla Brytyjczyków Hindus jest znacznie bliższy niż Polak, bo:
-jest częścią ich dawnego Imperium(za którym część wzdycha z sentymentem)
-pochodzi z kraju gdzie angielski jest językiem urzędowym(nieważne że często Polacy mówią po angielsku znacznie lepiej, w Indiach angielski leży, no ale jednak jest)
-Hindusa można usunąć z kraju lub go do kraju nie wpuścić, można
Otóż nie drodzy państwo, tutaj ktoś na szwedzkim forum poruszył sprawę niedawno zamordowanego w UK Polaka - tego napadniętego przez 5-6 osób. Jakie są komentarze na temat Polaków? Praktycznie same pozytywne, że ciężko pracują, i że nie rozumieją jak np. Brytyjczycy mogą się tak wyżywać na Polakach, skoro tak na prawdę nie robią żadnych problemów, ciężko pracują, a inne narody np. Pakistańczycy mają gangi, zabijają ludzi, ale ich jakoś nikt nigdy nie
@piwniczak: Czyli jak na UK jest to dosyć białe miasto. W dodatku Pakistańczycy tylko 0,8%. Gangi zazwyczaj tworzą się w miastach gdzie jest ich znacznie więcej, szczególnie w tych gdzie "white British" stanowią mniej niż połowę. Uwierz, Harlow to głównie patologiczna, powykrzywiana, biała młodzież-chavs.
@Lysy_i_slepy: Ja jednam uważam Ukraińców za bliższych nam - z Węgrem się nie dogadam, z Ukraińcem tak. W ogóle nie znam żadnego Węgra, za to znam kilku Ukraińców - i wszyscy bardzo mili, serdeczni ludzie.
Z tym "skupieni w swoich społecznościach" to też trochę przesadzasz, bo praktycznie każdy naród tak robi - jeśli się da, szczególnie, że większość wyjeżdżając nie zna języka.
Zgadzam się oczywiście z tym, że Brytyjczykowi bliżej powiedzmy
Ja jednam uważam Ukraińców za bliższych nam - z Węgrem się nie dogadam, z Ukraińcem tak. W ogóle nie znam żadnego Węgra, za to znam kilku Ukraińców - i wszyscy bardzo mili, serdeczni ludzie.


@no_i_w_ogle: Ale ja też lubię Ukraińców, mówię po prostu o takiej ogólnej mentalności, sporo widzi się w stosunku do nich niechęci. No i historię z Węgrami mamy lepszą(a ludzie zwracają na to uwagę.

Z tym "skupieni w
@Lysy_i_slepy: jaka polska stawka, przecież stawki masz oficjalne, masz też najniższą krajową i poniżej tego legalnie nie można zejść. Nie mów mi, że w jakimkolwiek kraju będą dobrze płacili za np. sprzątanie.
Oczywiście zgadzam się z Tobą, że są i takie głosy jak wymieniłeś - jakbyś był niedouczonym brytyjskim Sebą i musiał konkurować z wykształconym, ogarniętym, polskim Mateuszem na rynku "gównoprac" to też byś się wkurzył. Ja też bym się wkurzyła.
jaka polska stawka, przecież stawki masz oficjalne, masz też najniższą krajową i poniżej tego legalnie nie można zejść. Nie mów mi, że w jakimkolwiek kraju będą dobrze płacili za np. sprzątanie.


@no_i_w_ogle: Mówię o płacy minimalnej która jest uznawana za tak niską przez Polaków, Anglicy uważają że gdyby nie migracja z Europy Wschodniej to stawka ta wynosiłaby 10 funtów na godzinę.

Tyle że Hiindusi i tak wygrywają z Polakami z trzech
@Lysy_i_slepy: Stawka nie wynosiłaby 10 funtów na godzinę :D Popatrz na Januszy biznesu w Polsce - nie mają ludzi do gównoprac, a i tak stawki nie podniosą.

Tyle że Hiindusi i tak wygrywają z Polakami z trzech powodów: -Oni tam są naprawdę długo, i praktycznie każdy Anglik wychowywał się widząc ich w miastach, być może przyjaźniąc się z jakimś, mając hinduskiego nauczyciela lub lekarza. Polacy są tam nowością która nie jest
Stawka nie wynosiłaby 10 funtów na godzinę :D Popatrz na Januszy biznesu w Polsce - nie mają ludzi do gównoprac, a i tak stawki nie podniosą.


@no_i_w_ogle: Ale przecież myślące osoby o tym wiedzą, to jedynie wymówka tych Angoli którzy siedzą w domu bo im się nie opłaca iść do pracy przez Polaków.

Ale Polacy są ładniejsi, Polki to lepsza wersja Brytyjek, poza tym praktycznie na ulicy nie idzie rozpoznać czy
Praktycznie same pozytywne


@no_i_w_ogle: ja troche siedze w #uk i z takimi brytolami czy szwedami dobrze mowiacymi o polakach bym sie klocil. Moze to hipokryzja, ale gorszego elementu jest zdecydowanie wiecej niz tego dobrego. Duza czesc ma wały i przekrety we krwi. Nie wspominajac juz o rasizmie, ksenofobii i generalnie myslenia wg. zasady "anglia dla anglikow i polakow" ( ͡° ͜ʖ ͡°)