Wpis z mikrobloga

@mslawo95 Mają kilka opcji do wyboru. W zależności od tego jak czesto bedziesz korzystać z przelewów karty itp. Możesz wybrać konto za 3 € miesiecznie ale za każdą operacje placisz dodatkowo ( 15 - 30 centów) lub np konto tzw wszystko mające za 9 € ale za to przelewy karta itp nie kosztuje nic są też oczywiście modele pośrednie. Każda Sparkassa ma troszkę inaczej. Ja mam Girokonto online placę 7.95 € ale
@mslawo95 jeszcze dodam o bankomatach. Korzystając z innych bankomatów niż Sparkassy jest chyba zawsze opłata ponad 2 € wiec nie tak mało ale nie chce ściemniać. Dotychczas miałem 2 konta w dwóch różnych Sparkassach i opłaty były
@mslawo95: ja mam girokonto i w tym za darmo ec-karte, bank online, wyplaty z bankomatow z ich sieci, kody sms. oplaty znikaja od jakiegos tam progu zarobkow - musisz doczytac
@Marcinowy: ec i girokarta to w sumie to samo. Jest duzo restauracji czy sklepow gdzie przyjmuja tylko ec karte - robi tak np lidl, chodzi glownie o prowizje. Visa czy Mastercard dostaniez tez na zyczenie.