Wpis z mikrobloga

@Kebab-Snack-Wars-2011: Wysokość...to jest nisko. gdzieś na wysokości 2 piętra, a ponieważ strzelają z dachu, jest to 1-piętrowy, nieukończony(znane w Syrii) budynek. Budynek po stronie SAA ma dwuspadowy dach, ale o minimalnym kącie nachylenia, max 15 stopni....i nie widać na filmie jego drugiej połaci. Strzelający jest nisko, nieco ponad poziomem tego dachu.
  • Odpowiedz
@3odowiec: http://wikimapia.org/#lang=pl⪫=36.170170&lon=37.117095&z=15&m=b&gz=0;371156519;361663371;26;0;120887;57336

@Lukasy: @scarface1911: Więc jednak jest to ten budynek obok z wczorajszych i przedwczorajszych pomiarów. Dlatego przy obiekcie wskazanym przez Lukasego brakowało mi 300m (1450-1150). Teraz brakuje mi "tylko" 190 metrów, ale to i tak jeszcze sporo. Zauważyłem, że na najnowszym nagraniu dźwięk odpalanego ppk jest słabszy, co by mogło oznaczać, że operator kamery ustawił się dalej? Jest gorąco, powietrze "faluje". Ale, żeby taka
  • Odpowiedz
@3odowiec: Ale nie jest dalej niż kilkadziesiąt metrów od wyrzutni PPK - zbyt dobrze słychać wystrzelenia samego PPK - prawie tak samo jak na fragmencie z widokiem na wyrzutnię.

Zresztą, jeżeli mapki pokazujące kontrolę obszarów są prawdziwe, to jedynie budynki na wschód od kompleksu szkolnego wchodzą w grę. Jednocześnie muszą być na tyle wysokie, aby nie miały ograniczonego pola widzenia...

Wszystkie budynki szkolne które stoją mniej-więcej na drodze pocisku są
  • Odpowiedz
@3odowiec
@Lukasy
@zenon-gorecki-9

Mircy, mi się wydaje, że z pomiarem odległości jest wszystko ok. Wczoraj wyszło 1417m (cel na końcu skrajnego budynku), a dzisiaj 1450m (cel na początku tego budynku przy skrajnym budynku). Odległość w linii prostej pomiędzy trafieniami z wczoraj i dzisiaj to ok 70m. Pomiar z dzisiaj wyszedł dłuższy ze względu na operatora kamery, który był dalej od stanowiska ogniowego ppk niż wczoraj.

Różnica to 33 metry.
  • Odpowiedz
@Kebab-Snack-Wars-2011: Można jeszcze to potwierdzić inaczej. Zobacz linię(powinna być pozioma) górnych krawędzi okien...te zwrócone do nas na wprost. Teraz zobacz to samo z górną linią okien ściany bocznej(też poziom)...linia dolna okien i górna mogą się zbiegają...takie prawa perspektywy...jeśli jednak patrzysz z góry(bo jesteś wyżej), to jednak obie będą szły w dół. jeśli patrzysz z tego samego poziomu...górna schodzi w dół w takim samym stopniu, jak dolna górę...symetrycznie. Podstawa to linia
  • Odpowiedz
@Kebab-Snack-Wars-2011: Chwila, ale przeliczasz ciągle mnożąc x 208? Ten wzór "opracowałeś" dla PPK Konkurs, a to z czego strzelają to na 100% Fagot. Dla Fagota przelicznik był mniejszy - x 186.

W taki wypadku wynik byłby następujący:

(80x1)+(186x6.582)=80+~1224,252=1449,056=~1304m

Po takim przeliczeniu wszytko wskazuje na wieżowce w sąsiedztwie szkół...
  • Odpowiedz
@Lukasy: Co to jest w oknie, tym widocznym najbliżej...może ktoś ma lepszy wzrok...czy tam zachowała się szyba i widać odbicie jakiegoś obiektu....jakiejś stalowej konstrukcji...słup sieci energetycznej...czy to tylko moja imaginacja?
  • Odpowiedz
@Kebab-Snack-Wars-2011: Z tym, że w takim razie nie strzelają wcale z dachu wieżowca, ale z jakiejś loggii, większego tarasu na niskim poziomie....jest tam w okolicy coś takiego? Ktoś liczył po dźwięku odpalenia...co naprowadziło mnie na dźwięk w ogóle. Ten pogłos po wystrzale, później odgłos kroków i głosy...zamknięte pomieszczenie. Blisko strzelca też jest...stąd ten wibrujący pogłos.
  • Odpowiedz
@Kebab-Snack-Wars-2011: jednocześnie to może zmieniać bardzo wyliczenia

@zenon-gorecki-9: po torze lotu pocisku powiedziałbym, że operator jest piętro niżej i dwa piony obok. Masz rację co do zamkniętego pomieszczenia i kroków. To brzmi jak potłuczone szkło pod butami dając charakterystyczny pogłos w pustym pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
@zenon-gorecki-9: Naprawdę nie słyszysz pomieszczenia blisko za operatorem w momencie strzału? Przesłuchaj parę razy ten moment. Nooo...jest jeszcze taka opcja, że operator strzela z dachu, ale nagrywający(w tym dźwięk) stoi w wyjściu na dach i stąd ten nagrany pogłos strzału...bo nagrał jednocześnie odpowiedź ścian np klatki schodowej.
  • Odpowiedz