Wpis z mikrobloga

@rudy9210: Gratuluje Mireczku :) To autko, chociaż już dość leciwe, nadal prezentuje się doskonale :) I podoba mi się o wiele bardziej niż równoległe A6C5 (zakochany jestem w A6C6 polift :) Odkładając na hardzie na taką A4, to 4-5 miesięcy (ograniczając wydatki do minimum), ale mógłbym sobie na spokojnie nawet i na te 2 lata rozłożyć, aby poszukać w międzyczasie perełki :)

Btw. Zauważyłem w okolicy wysyp 7 (E65) i S
na cos, co każdego roku traci na wartości + regularnie wyciąga z ciebie kase na siebie.


@JablkowyAndroid: Pomijając auto OP'a to masz świadomość, że powyższe zdanie można podciągnąć pod praktycznie każdy zakup w życiu? Telewizor, telefon, spodnie czy lodówkę. Praktycznie wszystko co kupimy traci na wartości i wyciąga kasę czy to na prąd czy gacie na pranie. Auta budzą emocje bo wydaje się więcej hajsu na raz, ale jak byś zliczył
@bluehead: niestety w e90 nie siedziałem. Jedynie co to e46, w którym było mi lepiej niż w a4. Jednak w końcu wybrałem Skodę Superb, ostatnio nawet trochę żałowałem że nie mam b6 quattro, ale wystarczyło mi kilka sekund w a4 żeby odetchnąć z ulgą - nie wybrałem źle.

@rudy9210: samochód ma mieć klime, wspomaganie, elektryczne szyby i odpowiedni rozmiar/spalanie/koszty utrzymania
reszta jest w sumie nie istotna jak nie zostaje z wypłaty 3-4k na plusie
tracenie na wartości kilku % rocznie z xx kzł jak się nie spełnia w/w warunku to aberacja
zakładając że to środek transportu, kupowanie kilku/kilkunasto letniego parowozu bez polotu raczej porywem serca nie jest więc wniosek jak wyżej
co do tego audi to chociaż kolor dobry
@Arrival: jasne, ze masz racje. Raczej chciałem OPowi nakreślić, ze kosztował go ten luksus 2 lata oszczędności i co moze sie z tym wiązać. Ale stwierdził ze bral to wszyTko pod uwagę i w takim wypadku zakup jest Ok skoro nie żałuje i ma świadomość ryzyka.

Jestem zdania, ze mozna ładować kase w rzeczy które sprawiają nam przyjemność pod warunkiem, ze nie musimy przez to obniżać swojego komfortu życia na co
Znalazłem czas wieczorem to odpisuję bardzej aktytwnym:

@hocuspocus: sprawdzane miernikiem - nic nie bite, miłego wieczoru
@PrzegrywStulej: 2.0
@Reginald911: to tylko dla Was mireczki aby dupa zapiekła :>
@adgebworthy: z bieżących zarobków, a z czego niby?
@Mithrindil: 2.0 dziękuję za życzenia i obyś nie miał racji :)
@Prince_Prospero: XD samo życie
@Mithrindil: mam tego świadomość i stać mnie na utrzymanie tego auta pomimo młodego wieku
@rudy9210: Nie piecze :) Autko fajne miałem okazje jeździć takim w tedeiku i 180konną benzyną,przyznać trzeba że wygodne autko,miejsca sporo i ceny części znośne..Ale dla mnie wielki minus że jest ono strasznie oklepane u nas w kraju jak większość aut vag'a,póki co zadowala mnie moja Vołowinka i nie chce jej zmieniać ( dopóki nie znajdę lepszej-lepiej płatnej pracy :) )
@rudy9210 jeżeli Cie stać no to bezawaryjnej jazdy :) jak chcesz triche poprawić wygląd to polecam:
Dokladka zderzaka przedniego s-line - ok 300 pln
Listwy drzwi S4 podróbki - 100 PLN
Wpasowac w ori zderzak dyfer ze zderzaka b7 i oro dokladka w kolor nadwozia
Felgi 18cali
Sprezyny -35mm

Całość Cie wyniesie jakies 2500 PLN zaleznie jakie felgi wybierzesz :)
@rudy9210: oryginalny wybór, dziś widziałem tylko 27 takich A4 B6 jadąc przez miasto

uwaga, podaję wzór na tani samochód do udawania że się jest bogatszym niż w rzeczywistości
Audi * ( A4 lub A6) + 15 lat wstecz

od wiosny zeszłego roku obserwuję błyskawiczną wymianę pokoleniową z A4 B5 na A4 B6, - widać tym pierwszym nie zrobi się już na nikim wrażenia, więc handlarze mają pełne ręce roboty, targając od
@rudy9210: U mojego gaziarza 2700zł za instalacje brc na silnik 4cylindry reduktor do 150 koni,im więcej garów i mocy tym więcej zapłacisz,możesz też założyć np do auta 180 konnego reduktor 150km,będziesz miał wówczas spalanie niższe a jak będziesz chciał poszaleć przełączasz na benzyne,aczkolwiek wg mnie jest to trochę bez sensu bo i tak gaziwo jest tanie,jeszcze..
@saperq: No rzeczywiście C5 i ta hydraulika to cudo w zakrętach pływa jak marzenie. I nie porównujmy wykonania, bo to bez sensu. Spasowanie elementów odstaje tego w A4, wiem co mówię, nawet w dniu dzisiejszym znajomy przyjechał swoją C5 do mojego ojca i nie raz w tym sprzęcie jechałem. Ogólnie moi rodzice oraz siostry jeżdżą francuzami, dlatego dobrze wiem jak to wygląda w citroenach czy renault.

Żeby nie było, nie bronie
@rudy9210: Gratulacje, niech Ci służy. Ja jak wrzuciłem swoją #audi na mirko to wylądowała w gorących i zostałem zbesztany i nie wiadomo co jeszcze przez 3/4 mirków znawców/specjalistów od wszystkiego (których połowa nie wychodzi z piwnicy gdzie tu mówić o posiadaniu auta). Szerokości! :)