Wpis z mikrobloga

Czy warto interesować się emigracją do #uk na początku przyszłego roku na pół roku lub więcej? Teraz będę mieć rok wolnego i chcę zarobić trochę pieniędzy, przy okazji wynieść się na jakiś czas od rodziców i podszkolić angielski - samo oglądanie seriali/filmów niewiele daje na dłuższą metę, jeśli nie mam gdzie tego języka używać.
W przyszłym roku wracam jednak na studia, bo muszę i chcę, ale siedzenie w Polsce przez tyle czasu mi się nie opłaca, bo jeszcze bardziej zniszczę sobie psychikę ()
Chcę wyjechać na styczeń, aby w czerwcu na kilka dni wrócić tutaj, bo z różnych powodów muszę. Przed wyjazdem muszę też zająć paroma rzeczami, na przykład porządną wizytą u dentysty, poza tym nie mam żadnej kasy, więc muszę co nieco zarobić, aby przeżyć kilka pierwszych dni :s

Pytanie do Was, oprócz tego czy ten wyjazd ma sens, gdzie najlepiej poczytać o życiu w Anglii? Mam na myśli praktyczne rzeczy, jak załatwianie spraw w urzędach, jak z pieniędzmi (na ambitną robotę nie liczę), na przykład.
#emigracja
  • 13
@Kummernis: Mieszkam u @sorek od czerwca, i:

1. Opłaca się, zdecydowanie.

2. Z jednej strony ewakuacja od rodziny a z drugiej finansowa, tak samo jak u mnie. Zdecydowanie nie pożałujesz, wreszcie nie wysł#!$%@?ę obelg pod moim adresem i mam święty spokój. Interesuje mnie tylko praca i rachunki tak naprawdę, jak posprzątam tak mam :)

3. Ja na studia zamierzam iść nieco później, ale przez ten rok można odłożyć dość dużo pieniędzy.
@Kummernis: Wiesz, żaden kraj nie jest idealny, ale zdecydowanie wolę mieszkać tutaj niż w Polsce :)

W moim przypadku dosłownie tak było, 700zł na koncie, bilety kupione, wrzucone ciuchy do walizki, laptop do plecaka i na lotnisko. 120 funtów w kieszeni i było ciężko z pracą, przez co dopiero teraz zaczynam spłacać dług za pokój, ale mi się udało. Za tydzień prawie spłacę i wyjdę na zero tak naprawdę. A jako
@Kummernis: Czerwiec, ale pracy nie było bo studenci. Teraz jest najlepsza pora na wyjazd, studenci do kraju wracają itd.

Jak wyżej, teoretycznie się nie przelicza, ale jeśli by przeliczać to zarabiam więcej, niż mój znajomy który jest programistą w polsce, a to tylko magazyn za najniższą krajową...