Wpis z mikrobloga

Czy korzystał ktoś z Was z usług Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów na Piotrkowskiej 113?
Sprzedawca z #allegro nie chce przyjąć telefonu z tytułu rękojmi i jest problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- dnia 16.08 sprzedał mi zrootowany telefon (czyli pozbawiony gwarancji producenta) pisząc na aukcji, że gwarancja jest ważna jeszcze rok.
#lodz #lgg4 @hannazdanowska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 34
@Blizz4rd: Słuchaj, jeśli masz bootloop, to przecież serwis nie będzie sprawdzał roota, tylko wgra nowy ROM, a wtedy stracisz root, tak że wysyłaj na gwarancję.
@kruci: ale wiesz, że to zależy od telefonu a nie od systemu czy masz zablokowany bootloader?

Nie wiem co zrobić w takiej sytuacji, ja bym zaniósł telefon do serwisu i jeśli oni powiedzą, że gwarancja przepadła to dopiero bym problemów szukał ze sprzedawcą. W Sony raczej się odblokowanym nie przejmowali :P
@maciek30_pl: w Lollipopie można było zrobić roota bez odblokowania bl, na MM G4 już nie startuje z zablokowanym bl (aby zrootowac trzeba zmienić /system, checksum się nie zgadza i ciul). Wiem że od telefonu zależy, sam posiadam G4 ()