Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#korpo #korposwiat #consulting #studia #biznes

Siema mirki,

czy ktoś wie w jakim stopniu liczy się średnia podczas rekrutacji do polskich oddziałów topowych firm konsultingowych (#mbb - #mckinsey, #bcg, #bain)? Kończę niedługo inżyniera na poważanym wydziale #pw , mam kierowniczą rolę w odnoszącym umiarkowane sukcesy projekcie studenckim, trochę innych fajnych rzeczy w CV i zaraz zaczynam staż w konsultingu w wielkiej czwórce. Problem jest taki, że mam bardzo słabą średnią - z całych studiów wyjdzie jakieś 3,7. Czy to jest przeszkoda nie do przeskoczenia w otrzymaniu zaproszenia na interview? Słyszałem, że w USA słabe GPA jest kompletnie nie do odratowania, o innych krajach ciężko znaleźć cokolwiek.

Mam świadomość, że problem dość niszowy, ale może się trafi ktoś, kto zna odpowiedź.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 8
  • Odpowiedz
OP: @drewb: Mówisz z doświadczenia z tymi firmami, czy rzucasz ogólne regułki? Bo, że większość firm ma w nosie średnią to ja wiem. Tyle, że większość firm nie wymaga przesyłania transkryptu ocen jako obowiązkowego elementu aplikacji.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
  • Odpowiedz
OP: @trb:

mbb niechętnie patrzą na studentów kierunków technicznych


Serio? Wydaje mi się, że na tych wszystkich stronach rekrutacyjnych było napisane, że jest im obojętne kto co skończył. Podejrzewałem, że na pełen etat bez magistra w Polsce będzie ciężko, pewnie go zrobię, ale na jakiś staż letni fajnie by było się załapać
  • Odpowiedz