Wpis z mikrobloga

@Littauer:
jeśli nie wiesz, jakie sprzęty są potrzebne do warzenia, to może najpierw doczytaj jak to wygląda, na czym to polega i jak to się robi. Im więcej wiedzy masz na początku, tym łatwiej jest zacząć i mniejsze ryzyko wpadki.

piwo.org i sekcja wiki do przyswojenia od deski do deski
a potem forum --> wsparcie piwowarskie i jest podpieta mapa wątków, w której znajdziesz dużo odnośników do ciekawych dyskusji
@BrowarPERUN: Już przeglądałem, znaczy przeglądam różne tematy, plus wykopki i zbieram się, żeby w końcu coś podziałać, a z zamówieniem przez internet i skompletowaniem wszystkiego mi schodzi, myślałem, że w miejscach gdzie będę w najbliższym czasie będę miał okazję kupić już jakieś rzeczy, żeby w końcu ruszyć. Jak na razie przekładam wszystko z dnia na dzień i potrzebuję takiego bodźca w postaci pierwszego elementu układanki ;)
Dlatego pierwszą warkę dla bezpieczeństwa
@Littauer: i tak na zabawę z zacieraniem nie potrzebujesz dużo więcej sprzętu niż do brewkita (głównie sraczwężyk), a satysfakcja i zabawa i wiele lepsza, dlatego polecam zacząć od słodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mat159: i tak i nie, według ostatnich filmików Kopyra nie muszę się bawić od razu z 30l garnkiem, a to też są koszta. Do tego żeby zacierać to nawet do 6h bym potrzebował, a przy brekwicie, aż tyle nie trzeba :)
@mat159: Gar przede wszystkim będzie potrzebował do zacierania, a to już 100+ zł (chyba, że ma albo wyczai coś taniego).

@Littauer: Kopyr ma filmiki z warzenia z puszek i z zacieraniem, i z ekstraktów. Prędkość na x2 i oglądać. Tam masz też pokazane co potrzebujesz. Później wchodzisz na np. twojbrowar (nie płacą mi za reklamę :( ) albo browin i dobierasz sobie samemu. Wtedy taniej będzie.