Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, 28 level here, już od jakiegoś czasu przygotowuję się by pójść trochę w kierunku #testowanieoprogramowania Certyfikat ISTQB zdany kilka tygodni temu, trochę książek na temat testowania przeczytanych. Obecnie mam nie wymagającą zbyt wiele czasu pracę, nie związaną z testowaniem, tak że mogę z jakieś dziedziny się dokształcić. Często widzę w ofertach pracy, że mile widziana jest znajomość javy, c++ lub pythona, w tym kierunku teraz skierować swoje wysiłki? Czy bardziej oswoić się z oprogramowaniem do testowania typu selenium itp.?

Studiów niestety nie mam ukończonych, co zapewne będzie dużym minusem u potencjalnego pracodawcy, angielski na dobrym poziomie. I jeszcze jeżeli jest ktoś z #koszalin to do których firm najlepiej uderzyć? Wiem, że za wiele ich nie ma z tych co znam to global logic, integra i kinguin.
  • 6
  • 1
@chosenraz w korpo w których pracowałem i pracuja znajomi testerzy najczęściej używają języków, które podales w tej kolejności:
Java, python, c++. Jednak to bardzo zależy od firmy i projektu.
Selenium chyba jest najpopularniejszym frameworkiem, także jeśli ja miałbym wybrać to Java+selenium.
Nie mam pojęcia jaki wygląda rynek IT w Koszalinie, ale podejrzewam że nie jest zbyt duży. Na twoim miejscu rozwazylbym relokacje do dużego miasta.
@chosenraz: pythona niestety mało kto używa. Jak szukałem pracy z pół roku temu to prawie wszędzie chcieli Jave. Ale nauczyć się Javy tak aby móc klepać w Selenium nie jest jakoś specjalnie trudne.
@austra: Raczej nie, wystarczy posiedzieć z kilka dni nad sylabusem + trochę słownik poczytać. Trafiają się pytania wrednie skonstruowane, które kilkakrotnie przeczytasz i dalej nie jesteś pewien czy dobrą odpowiedź zaznaczasz, ale to tylko parę pytań takich jest na test.
@chosenraz: testy manualne to dopiero początek, ucząc się Java/Python próbuj pisać coś zautomatyzowanego - przy użyciu odpowiednich framework'ów. Na początek przy użyciu Selenium jakiś web, potem web service, czy protokół.