Wpis z mikrobloga

hej! Mam olbrzymią prośbę, czy moglibyście mi pokrótce opisać, co jest do roboty w #elitedangerous ? Mam podstawkę, przegrałem jakieś 2h i na chwilę obecną zastanawiam się nad zwrotem. Zdaję sobie sprawę z tego, że to może być absolutne nic biorąc pod uwagę ogrom gry, ale na chwilę obecną widzę, że wszystko ogranicza się do latania pomiędzy stacjami. Nie ten sposób się handluje, robi questy itp. Brak mi to poczucia, że ten świat istnieje poza stacjami. Może źle na to patrzę?
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nerkin: Jest dużo ścieżek. Wszystko właściwie zależy od ciebie. Można być właśnie takim "truckerem" i latać pomiędzy stacjami przewożąc towary. Można zostać przemytnikiem i przewozić nielegalne towary, narażając się na starcia z policją i przechwycenia przez piratów. Możesz zostać łowcą nagród i naparzać się z poszukiwanymi statkami w pobliżu nav beaconów albo tzw resource site. Można też zostać piratem i napieprzać innych, którzy przewożą wartościowe towary. Można też zostać odkrywcą
  • Odpowiedz
Brak mi to poczucia, że ten świat istnieje poza stacjami.


@nerkin: Nie wiem ile masz czasu na zwrot. Spróbuj lecieć do jakiegoś RES-a pobawić się w górnika i postrzelać do NPC. Jeśli po tym nie będziesz miał ochoty na więcej to oddaj, bo wiele więcej wzruszeń Cię nie czeka, niestety misje są do bólu powtarzalne i raczej nieciekawe.
  • Odpowiedz
@nerkin: Na sam początek weź kilka misji kurierskich, zrób lekki upgrade statku i leć do RES-a upolować kilku piratów. To chyba najszybsza droga na zarobienie hasju na jakiś sensowny statek(Adder do wszystkorobienia, Viper do walki)
  • Odpowiedz
@deviator: A gdzie i w jaki sposób mogę zrobić upgrade? Bo faktycznie przydałby się lepszy moduł FSD i trochę więcej miejsca w ładowni. Gdzie mogę kupować statki? Zaznaczam tylko, że nie mam Horizons. A co do samej gry, to chyba zaczynam łapać o co chodzi. Czytam Galnet, zaczynam trochę patrzeć na frakcję... Jest coraz ciekawiej:)
  • Odpowiedz
@nerkin: na początek chyba najlepszym wyborem jest wyskrobac na Cobra Mk3, potem już zależy w jaką ścieżkę kariery chcesz iść. Co do grania że znajomymi to polecam wstąpić do thewingedhussars.com
  • Odpowiedz
@Kofi: Cobra ma sens tylko wtedy gdy chce się handlować. Jeśli nie, to Viper jest lepszym i tańszym wyborem. A jeśli ktoś chce po prostu dowiedzieć się co chce robić, to Adder znakomicie sprawdza się w roli taniego wielozadaniowca. Dla Ciebie te 300tysi za Cobre to jedno bounty, jak się zaczyna to wydaje się, że to kupa pieniędzy :) No i warto pamiętać, że do każdego statku trzeba liczyć co
  • Odpowiedz
@Kofi: Przecież Cobra to Viper z większą ładownią i mniejszą sterownością/szybkością/rozmiarem. Inne parametry są porównywalne, więc nie za bardzo widzę na czym miałaby polegać przewaga :) A w starciu to być i tak, że np. Vulture rozniesie Pythona, ale czy to znaczy że jest to lepszy statek do walki?
  • Odpowiedz
@Kofi: @deviator: Panowie, kupiłem Addera. Próbuję teraz sił jako łowca nagród (aczkolwiek bez sukcesu, bo mam problem z tropieniem celów:P) i chcę się trochę pobawić w górnika (w końcu jestem ze Śląska). W międzyczasie kurierka plus ewentualnie handel. Zaczyna mi się podobać:) Aczkolwiek podtrzymuję, że eksploracja jest fajniejsza w NMS.
  • Odpowiedz
@nerkin: Leć do jakiegoś RES-a(Resource Extraction Site), znajdziesz je w pierścieniach planet. Tam możesz zarówno coś wydobyć, jak i upolować(bądź zostać upolowanym :))
  • Odpowiedz