Wpis z mikrobloga

Polscy i ukraińscy żołnierze wezmą ponoć udział jutro (27 sierpnia) w defiladzie wojskowej z okazji Dnia Niepodległości Republiki Mołdawii. Oprócz gospodarzy będą oczywiście Rumuni oraz jeszcze Brytyjczycy.

Przy okazji czy ktoś zna jeszcze jakiś kraj gdzie maszerowali nasi w ciągu ostatnich kilku lat na ważnych państwowych świętach?
Ja wiem o - Rosji, Ukrainie, Francji, Rumunii.
Ale mogłem coś ominąć zwłaszcza z mniejszych państw.

Podaję za rosyjską RIA Novosti bo u nas nigdzie tej informacji nie widziałem.

#ukraina #polska #moldawia #wojsko #defilada
źródło: comment_wKH8uJXRkw4NvZz1boBXNYBGqDOSRESa.jpg
  • 11
@szurszur: jakiś czas temu miałem okazję spędzić nieco czasu w towarzystwie dość wysokiej rangi urzędnika mołdawskiego i to było dość osobliwe doświadczenie... ale wydaje mi się że mimo wszystko warto wspierać u nich siły proeuropejskie, bo żadnych innych sensownych wzorców tam nie ma
@OstapBender: Przecież Rumunia i tak ma konflikty etniczne z Cyganami czy Szeklerami i Węgrami. A poparcie dla zjednoczenia Rumunii z Mołdawią w samej Rumunii jest dosyć duże. W Mołdawii również znajdziesz osoby popierające takie rozwiązanie.
@piotr-zbies: z moich czerwcowych pogawędek wynikało, że kulturowo czują się bliscy Rumunom, ale też uważają, że kiedy ziemie Mołdawii stanowiły część Rumunii, to byli uciskani przez rumuńskie władze poza tym spore wpływy ciągle mają tam Rosjanie + ciągle nierozwiązany problem Naddniestrza.