Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kot przyczyną rozpadu związku

Mam strasznie głupi i nietypowy problem z kotem, doszło już do tego że moja dziewczyna która przeprowadziła się do mnie chce ze mną zerwać. Mianowicie nie przeszkadza jej zwierze w mieszkaniu ale konkretnie ten kot pomimo że jest ze mną 1,5 roku zaczął wybiórczo załatwiać się w różnych miejscach, kuweta jest zmieniana regularnie i czyszczona a on potrafi nawet parę godzin po zmianie zrobić to obok niej. Teraz doszło do tego sikanie w kabinie prysznicowej. Moja jak to widzi wybucha i mam za każdym razem awanturę, nawet jak ja to sprzątam a nie ona to muszę słuchać wywodów i spięć. Nie chciałbym wyrzucać tego kota bo zwierze nie zabawka i go dostałem od małego i nie poradziłby sobie na wolności a nie mam komu go dać, a też na pewno nie zamierzam psuć sobie życia i zerwać przez niego. Próbowałem go już różnymi radykalnym metodami oduczyć i pokazać że źle robi, miał choćby raz nos przystawiany do miejsca gdzie to zrobił ale nawet to go nie przekonało. Co robić jak go od tego oduczyć?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 28
@AnonimoweMirkoWyznania mam kota, którego przygarnęłam bo ktoś go wyrzucił na śmietnik w pudełku jak był malutki, a jak dorósł okazało się, że jest pierwszym z 6 kotów(miałam w sumie 6 kotów i żaden tak nie robił), który lubi sikać na rzeczy i to w średnio losowy sposób. Ani kastracja, ocet, zmiana kuwety na większą, większą ilość kuwet, przeszłam chyba wszystko. Jak wyeliminowałam coś to on z braku pomysłu nasikał na łóżko.
Jedyna
OP: @IIIIIIIII Nie zrobię tego, biorąc kota na własną odpowiedzialność zobowiązałem się nim zająć
@necroscope Żart czy jest to możliwe?
@doomzday Ona lubi zwierzątka w domu,sama miała psa w domu. Problem z kotem trwa już długo i dlatego zaczęła impulsywnie reagować i myślę że jej mówienie o odejściu jest tylko spowodowane tą sytuacją i ma to mnie zmotywować do działania
@ShadowShama Żwir używam cały czas ten sam a w mieszkaniu mam
@AnonimoweMirkoWyznania:
1) najpierw idź do weterynarza, żeby sprawdzić, czy kot jest zdrowy. Koty to czyste zwierzęta, nie załatwiają się poza kuwetą bez wyraźnego powodu; często pokazują w ten sposób, że coś je boli.
2) czy zachowanie kota miało jakiś związek z pojawieniem się twojej dziewczyny w domu? Kot może być zestresowanym obecnością nowego domownika, tym bardziej, ze twoja dziewczyna wrzeszczy. Dobrze byłoby wydzielić mu jakieś miejsce, gdzie będzie mógł się schować
@IIIIIIIII: To nie jest "dzikie zwierzę" bo został wychowany od kociaka przez człowieka. I nie jest to kwestia "eko-oszołomstwa". To jest elementarna kwestia odpowiedzialności i przyzwoitości - idąc za de Saint-Exupéry "bądź odpowiedzialny za to co oswoiłeś". Jeżeli tobie ten poziom refleksji jest obcy to wystawiasz sobą ładną laurkę.
@AnonimoweMirkoWyznania: Też uważam, za @ShadowShama że powinieneś iść na konsultację do dobrego weterynarza. Kot może mieć problemy z pęcherzem. Jeśli nie
Mam wątpliwości co do choroby bo zrobiłem mały test z kamerą i kot czasem wchodził do czystej kuwety podkreślam, siedział tam chwilę , wychodził i załatwiał się obok.


@AnonimoweMirkoWyznania: Koty czasem zachowują się dziwacznie, a w związku z tym, że nie potrafią mówić, nie powiedzą ci, dlaczego to robią. Może mieć zapalenie pęcherza/cewki moczowej i robienie siku w kuwecie kojarzy mu się z bólem, więc wychodzi i robi poza, z nadzieją,