Wpis z mikrobloga

Może dla niektórych będzie to bolesne. Programuje od jakiegoś czasu w Javie wcześniej wiele lat z .NETem i muszę stwierdzić:
JAVA JEST #!$%@?. JEST GORSZA W KAŻDYM ASPEKCIE.
Dziękuję za uwagę.
#programowanie #dotnet #java
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@some_ONE:

No, a w Javie to nikt nigdy nie miał problemu. Szczególnie JEE xD


Nie chodzi o problem z winy nieumiejętności programisty tylko o błędy w oficjalnych bibliotekach. Wyobraź sobie, że jest aplikacja, która obsługuje miliony użytkowników (np. w telekomach) i jej przestój generuje ogromne koszty. I okazuje się, że jest błąd we frameworku, w którym jest pisana aplikacja. Jeśli jest to oprogramowanie otwarte (np. Spring), to firma nawet sama szybko poprawi błąd w tym frameworku bez próśb nikogo z zewnątrz (co jest przy okazji z korzyścią dla społeczności). A jakby to było z MS? Zgłoszenie błędu do nich i czekanie aż poprawią. Co najwyżej można by dzwonić i prosić, żeby się pospieszyli. O to chodziło z tym "telefonem do
  • Odpowiedz
@mk321: To już się nudne robi bo dalej #!$%@? bez podawania żadnych przykładów albo gdybasz co się wydarzy albo się by się wydarzyło gdyby, ileż można?

No tak. Bo jak klient dostaje produkt napisany w .NET i w wymaganiach jest [...] To najodpowiedniejszy jest taki system


Nie mówię o tym. Jeśli klient ma już farmę serwerów na Windowsie, całą infrastrukturę, adminów, itp. to myślisz, że nagle dla jednego nowego projektu nagle wszystko zaora? No bo przecież linux taki open-source i pro.
  • Odpowiedz
To już się nudne robi bo dalej #!$%@? bez podawania żadnych przykładów albo gdybasz co się wydarzy albo się by się wydarzyło gdyby, ileż można?

Jeśli klient ma już farmę serwerów na Windowsie


@some_ONE: ty też nie podajesz przykładów. Masz przykład bardzo dużej, działającej w Polsce aplikacji w .NET. I przykład dużej farmy serwerów w Polsce opartej na Windowsie?
  • Odpowiedz
@mk321: No chociażby bank Millennium czy tam mBank stoi na .NET, albo pewnie uwielbiany przez ciebie stackoverflow.
Nie, nie mogę podać przykładu farmy w Polsce bo nie mówiłem o polskich klientach. Zresztą i tak nie będę podawał nazwy firmy. Ale serio? Potrzebujesz przykładów na to, że ktoś ma serwery na Windowsie?

Teraz lepiej ty podaj przykłady na te błędy w .NET z którymi trzeba dzwonić do Microsoftu, co nie działa
  • Odpowiedz
@some_ONE:

nie mogę podać przykładu farmy w Polsce bo nie mówiłem o polskich klientach


A ja mówiłem o produktach tworzonych w Polskich firmach. Nie znam zagranicznych firm, żeby wiedzieć w czym robią. A pewnie znajdzie się, że robią we wszystkim. W .NET pewnie też robi swoje systemy sam Microsoft
  • Odpowiedz
@mk321: No właśnie nie prowadzi do niczego i powinienem ją zakończyć po pierwszej odpowiedzi.
Do tej pory nie podałeś ANI JEDNEGO PRZYKŁADU na potwierdzenie tych bredni które wypisujesz.

W każdym oprogramowaniu są błędy. Nie mówisz chyba, że w twoim ulubionym .NET ich nie ma? :D


Nigdzie nic takiego nie powiedziałem, ale jak już krytykujesz jakąś technologię to warto podać przykłady, a nie opierać się na słowach usłyszanych od kogoś i w dodatku nigdzie nie potwierdzonych, bo wychodzisz
  • Odpowiedz
@some_ONE:

nie podałeś ANI JEDNEGO PRZYKŁADU


Proszę bardzo: jeden z największych systemów informatycznych w Polsce, KSI ZUS, został napisany głównie w Javie. Ostatnio rozwijał go Asseco, teraz jest przetarg na dalszy rozwój. M.in. o porównywalnej wielkości aplikacje i porównywalnej wielkości przetwarzane danych mi chodziło
  • Odpowiedz
Sam sporo ostatnio zastanawiałem się czego się uczyć. Plusy Javy:
- na Linuxie/mac OS dostajesz dokładnie te same narzędzia co na Windowsie (frameworki, IDE itd)
- większa niezależność, w c# w 95% będziesz miał do czynienia z IDE Microsoftu, frameworkami Microsoftu, serwerami Microsoftu, chmurą Microsoftu itd.
- community, biblioteki, frameworki
- Android

Plusy
  • Odpowiedz
Proszę bardzo: jeden z największych systemów informatycznych w Polsce, KSI ZUS, został napisany głównie w Javie.


@mk321: WTF? Do czego to ma być przykład? Widzę, że hejtujesz tutaj by hejtować, a już zapomniałeś co pisałeś w swojej pierwszej wiadomości.
Czy ktoś tutaj twierdził, że w Javie nie pisze się dużych systemów?

Typowy obraz hejtera, coś bełkocze bez pokrycia, a później odwraca kota ogonem.
  • Odpowiedz
@some_ONE: serio, ty chyba trollujesz? Napisałem, że ogólnie (w skrócie: częściej, zazwyczaj, jest chętniej wybierana), do dużych aplikacji używa się Javy EE. Przyczepiłeś się do tego i chciałeś koniecznie przykład, to podałem.
  • Odpowiedz
@mk321: XDDDDDDDDDD
Chciałem przykłady na potwierdzenie twoich bredni dotyczących .NET, a nie tego że Javy używa się do dużych projektów bo ani ja ani nikt tutaj tego nie negował.
elo
  • Odpowiedz