Wpis z mikrobloga

@panQTAZ: Nie dziwne, że krąży opinia, że programista Javy łatwo się przenosi na .NET a w drugą stronę to nie idzie. Znajomy programista Javy uważa, że są po prostu lepsi. Ja uważam, że ciężko przesiąść się z BMW do starej Skody.
@Sarseth: Masz dobrą argumentację od @Myrten.
Nie pisałem argumentacji bo nie trafił mi się jeszcze aspekt, który wydałby się korzystny. Ciągle czuję same braki od samego języka, po dostępne IDE, wydajność i przejrzystość tego wszystkiego w porównaniu do tego jak to jest zorganizowane w .NET.
@panQTAZ: o.O
Przesiadka z intellijki do wszelkich IDE pod c# to jak spadek z klifu na twarz.
A wydajność... wszędzie masz testy że w zależności od algorytmu raz wygrywa jeden, raz drugi.

I nie wiem o co ci chodzi z przejrzystością.

Ale tak, w javie brakuje kilku rzeczy, ale i tak pisze mi się przyjemniej niż w c#, no niestety java była pierwsza i zachowuje kompatybilność, przez co trudno jej dodać
@piot-rabi: to pewnie używali czegoś spoza API :P no i kto aktualizuje z javy 5 na 6 bez testu? dużo bibliotek może używać zakazanych rzeczy i co się wtedy dziwić że się popsuje... Kompilator oczywiście informuje gdy używasz tych rzeczy, a od javy 9 nawet nie skompiluje kodu bez specjalnych sztuczek by jeszcze bardziej się upewnić, co jest też trochę minusem, bo te sztuczki są fajne :D
@GotoFinal: @piot-rabi:

Spektakularne #!$%@? systemu to jeszcze pół biedy, bo jak Ci się cały dashboard zaświeci na czerwono, to ciężko przegapić. Gorzej, jak się okaże, że w którymś update zastosowano domyślnie inną opcję dla JIT albo podmieniono obiekt, na którym wisi monitor w oczekiwaniu na zdarzenie, co powoduje, że przy użyciu jednej, konkretnej biblioteki użycie CPU skacze w bardzo specyficznych warunkach do 100% albo po dwóch tygodniach działania na produkcji
@GotoFinal: Sztuczek? Niebędących częścią API? W sensie klas spoza biblioteki standardowej? Nie uważam, żeby użycie dojrzałej i stabilnej biblioteki, będącej de facto stantardem, można było nazwać sztuczką. Nie mówimy tu o użyciu jakichś dynamic proxy, manipulacji bytecodem czy ciężkiej refleksji, tylko sytuacji, gdzie kod w plain Javie działa dobrze pod jdk1.7.0u42 a pod jdk1.7.0u67 już nie