Wpis z mikrobloga

222652 - 27 = 222625

Dziś bardzo lajtowo bo... testowałem moje pierwsze w życiu SPD. Bałem się deczko gleby więc rozkręciłem siłę zatrzasków na minimum. Gleby nie było, wpinanie i wypinanie się jest bezproblemowe i dość intuicyjne i w sumie nie miałem sytuacji, że zacząłem się szarpać z butem. Troszkę przerysowaliście Mirki te legendy o przewrotkach na światłach. Serio się cykałem, że polecę na chodnik/ulicę.
Pełen niepewności kupiłem pedały jednostronne - SPD + PLatforma Shimano PD-M324. Jak na pierwszy wypad - jestem zadowolony.

Statystyki:

Dystans: 27 km
Czas: ◷01:12:32
Średnie tempo: 2:38 min/km
Średnia prędkość: 22,69 km/h
Kalorie: 2424 kcal
Średni puls: ❤141.6bpm
Maksymalny puls: ❤177bpm

W tym tygodniu to już 66km!
#rowerowyrownik #ruszmirko

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

PanWiatrak - 222652 - 27 = 222625

Dziś bardzo lajtowo bo... testowałem moje pierwsze...

źródło: comment_6ulQ33l3tuNlr3d0rxmjcGKAxg4eIk8A.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanWiatrak: Dokładnie, ludzie przesadzają ostro z tymi SPD, a ja również nie miałem żadnych problemów, w sumie przez te 6-7 lat nie miałem żadnej gleby spowodowanej SPD. Wystarczy na początku pamiętać o wypinaniu się a potem to już się koduje w bańce.
  • Odpowiedz
@MarBor_FUL: Nie przesadzają. Ja np. wybrałem glebę po trzech latach w SPD. Chciałem się zatrzymać, zatrzask się zaciął, a rower przechylił na stronę wpiętej nogi i gotowe. A że było to na jakimś paskudnym asfalcie, to łokieć i kolano ucierpiało.

Koledzy jak zaczynali jeździć na zatrzaskach, to łapali po kilka gleb na jednej trudniejszej wyciecze w terenie. Jazda w terenie nie jest tak przewidywalna jak po mieście, więc lepiej się
  • Odpowiedz
ta, ja jedna miałem po 2 miesiącach, prosto w pokrzywy xd


@damian_co_dalej: uuuuuuuu xD

Poza tym mogłeś wybrać system Time, ponoć mniej niszczy kolana i bardziej pasuje do jazdy rekreacyjnej


@michnic: widzisz... nie znam się. Mówiono mi "załóż sobie SPD to zobaczysz jak się fajnie jeździ". Poczytałem w necie... faktycznie, polecają i nikt nawet nie wspomniał o sytemie Time. Chociaż myślę, że CHYBA nie jest gorzej niż przy
  • Odpowiedz