Wpis z mikrobloga

Mirki,
Koła z oponami w rozmiarze 235/40 R18 - czy mój kręgosłup przeżyje to w polskich warunkach? Przy stosunkowy sztywnym zawieszeniu (Focus w wersji ciut twardszej od podstawowej).

Trochę się obawiam, że na codzień będzie spoko (mam bardzo dobrą drogę do pracy), ale jakiekolwiek odstępstwa, boczne drogi, wioski to będzie masakra.

Podzielcie się swoimi wrażeniami z jazdy z większymi od przeciętnej felgami w polskich warunkach drogowych.

#motoryzacja #kola #felgi
  • 15
  • Odpowiedz
@macentos: podłączam się pod prośbę, bo mam na oku uzywke celice, ma 17 calowe felgi. Czy zimowe opony na te felgi są o wiele droższe od zwykłych zimowek, używanych w każdym innym, rodzinnym samochodzie?
  • Odpowiedz
@macentos: zrobilem prawie 50k, narazie wymienilem laczniki stabilizatorow przod tyl, ale to a4 wiec wielowahaczowe zawieszenie, mysle ze zawieszenie ma wiekssy wplyw na zuzycie niz opony, generalnie polecam
  • Odpowiedz
@mebel: To jakby przeliczać wagę na odległość... taki teleport trochę. Chcesz jechać 5km, to ładujesz 2 tony do bagażnika i gotowe... przebieg ustawiony. Zastanawiam się, jak to będzie działać, gdy będzie chciało się ciężar zmniejszyć ( )
  • Odpowiedz
@macentos: mam prawie to samo, 225/40/18, zawieszenie tez twardsze niz w std, jest twardawo, ale tylko przy naprawde nierownej drodze daje popalic, ogolnie dla tych, ktorzy lubia czuc po czym jezdza ;)
opony tez moga tu miec znaczenie, sport maxy dunlopa ponoc naleza do bardzo miekkich
  • Odpowiedz